Za vyhodenie družky z okna bytu v Orlovej na Karvinsku si dvadsaťjedenročný Daniel Fizer definitívne odpyká 12,5 rokov vo väzení. Verdiktu nezabránila ani poškodená, ktorá dnes na súde zmenila výpoveď. Aj napriek hrozbu stíhanie za krivú výpoveď tvrdila, že z okna vyskočila sama.
Prípad sa stal tento rok v januári na prvom poschodí bytu, predchádzala mu hádka kvôli údajnej nevere družky. Fizer v tej chvíli držal na rukách ich malú dcéru a žene podľa obžaloby vyhrážal, že to tak nenechá a zabije ju.

Otvoril vraj okno, donútil ju, aby si stúpla na parapet a potom do nej strčil.

Žena spadla z päťmetrovej výšky na zamrznutú zem, dopadla na nohy. Spôsobila si komplikovanú zlomeninu holennej kosti. Podľa súdu si nespôsobila podstatne závažnejšie zranenia alebo smrť len šťastnou zhodou okolností a vďaka tomu, že dopadla nohy.
Žena sa potom za pomoci svedkov dostala späť do bytu. Fizer údajne žiadal svedkov, aby nevolali políciu a družke vyhrážal, aby povedala, že vypadla sama pri umývaní okna alebo ju po návrate z väzenia zabije. Jeho verziu však vyvrátili svedkovia aj dôkazy na mieste a udalosť policajtom potom opísala aj samotná obeť.
Pri dnešnom líčení ale žena svoju verziu úplne zmenila. Hoci ju sudcovi upozorňovali, že za krivú výpoveď môže byť stíhaná, tvrdila, že skočila sama. Bála sa vraj rozčúleného partnera. Svoje vyhlásenie spísala aj u notára, súdu priznala, že na poplatok u notára jej požičala matka obžalovaného, ktorá išla s ňou.
Žena povedala, že vypovedala skôr krivo, vraj ju k tomu donútil jej otec. „Pán Fizer si myslel, že som ho podviedla. Hádali sme sa kvôli tomu. Išla som do izby, mala som strach, že mi niečo urobí, urobila sa mi tma pred očami a skočila som z okna. Bolo to tak, že som sedela na parapete a potom som sa odrazila,“ uviedla žena. Svoje vyhlásenie spísala aj u notára, priznala pritom, že na poplatok jej požičala matka obžalovaného, ktorá išla s ňou.
Podľa predsedu senátu však jej dnešný výpoveď nebola prekvapujúca, označil ju pritom za týranú ženu. Poukázal pritom na to, že Fizer je osoba s násilnými sklonmi. „Okrem zranenia, ktoré utrpela z pádu okna, utrpela aj staršie zranenia, ktoré jej muž spôsobil. Poškodená je tyrana žena. Napriek tomu je teraz schopná akéhosi sebaobetovania za obžalovaného, stáva sa bábkou, ktorá je ochotná všetko obžalovanému odpustiť,“ uviedol sudca Vilém Ravek. Dodal, že svoju úlohu zohral aj nátlak rodiny obžalovaného, ktorá k dnešnému rokovania hromadne dorazila.