Za organizáciu prostitúcie maloletých dievčat, ktoré boli na úteku z výchovných ústavov, pôjdu ich pasáci Marta Kurková a Jiří Dirda na osem rokov do väzenia.

Do väzenia pôjdu za zločin obchodovania s ľuďmi, za ohrozovania výchovy dieťaťa a za zločin výroby detskej pornografie.

 Za zárobkom  aj do Viedne 

Štyridsaťtriročná Kurková ponúkla trom maloletým dievčatám vlani na jar bývanie a stravu v prenajatom dome v Brne, v ktorom bývala s o deväť rokov mladším Dirdou. Dievčatá potom museli rôznym mužom poskytovať sexuálne služby. Svoje zárobky odovzdávali svojím pasákom. Dvojica ich vozila kvôli prostitúcii aj do Viedne, kde mali lepší zárobok. Jednu z dievčat, sedemnásťročné, žena nafotila nahé a fotky vystavila na erotických stránkach, aby prilákala viac klientov.

Dvojica odmietla, že by sa dopustila nejakej trestnej činnosti. Podľa obžalovaných ju dievčatá samy požiadali, či by u nej mohli na nejakú dobu zostať, za to jej ponúkli príspevok na bývanie. Vedela vraj o tom, že niektoré z dievčat sa prostitúciou už skôr živili, sama im ale zákazníkov nesprostredkovávala. Dvojica sa obhajovala aj tým, že nevedela, že sú dievčatá na úteku a nepoznala ani ich vek.

 Zadržala ich až  rakúska polícia 

Do Viedne podľa Kurkovej jazdil jej priateľ nakupovať tovar, ktorý v Česku predávali. Pri tej príležitosti sa s ním niektoré dievčatá niekedy zviezli. Čo vo Viedni robili, o to sa vraj žena nestarala. Polícia pri vyšetrovaní prípadu spolupracovala aj s rakúskymi kolegami. Dievčatá boli zadržané pri vykonávanie prostitúcie priamo vo Viedni.

Dvojicu hrozilo pôvodne až 12 rokov väzenia. Žalobca bol s pôvodným rozsudkom spokojný, odvolanie nepodával.