V 89 rokoch zomrel otec speváka Michaela Jacksona a manažér The Jackson 5

1362

Vo veku 89 rokov zomrel Joe Jackson, otec amerických popových hviezd Michaela Jacksona a Janet Jacksonovej, ktorý v poslednej dobe bojoval s rakovinou pankreasu. O jeho skone informoval web TMZ.com, ktorý sa odvolal na nemenovaného člena rozvetvenej rodiny Jacksonovcov.

Joe Jackson, ktorý by sa za mesiac dožil 90 rokov, sa už dlhší čas netešil príliš dobrému zdraviu. Pred dvoma rokmi utrpel v brazílskom Sao Paule srdcový infarkt.

Jackson bol viac ako tri desaťročia manažérom skupiny The Jackson 5, v ktorej pôsobilo päť jeho detí. Najúspešnejšie z pätice, Michael, sa čoskoro vydal tiež na sólovú dráhu a stal sa jednou z najvýraznejších osobností populárnej hudby všetkých čias. Zomrel v roku 2009 vo veku 50 rokov v dôsledku predávkovania silným anestetikom propofol, ktoré používal ako uspávací prostriedok.

Úspešná je aj Janet Jackson, ktorá sa stala jednou z najpredávanejších umelkýň všetkých čias. Speváčka, ktorej je už 50 rokov, sa v januári stala matkou.

Joe Jackson čelil kritike, že svoje deti síce doviedol k úspechu, ale za cenu hrubého slovného i fyzického násilia, ktoré sa podpísalo na psychike jeho potomkov.