Peter Sagan obsadil v nedeľňajšej 2. etape pretekov Tour de France 10. priečku. Jeho brat Juraj obsadil 91. miesto v rovnakom čase ako víťaz.

Nemec Marcel Kittel z tímu Quick-Step Floors sa stal víťazom 2. etapy cyklistických pretekov Tour de France, ktorá mala štart v nemeckom Düsseldorfe a po 203,5 km vyvrcholila v belgickom Liége. Kittel si pripísal už desiaty etapový triumf na „Starej dáme“, dosiahol víťazný čas 4:37:06 h.

V hromadnom špurte pelotónu si po druhé miesto došiel Francúz Arnaud Démare (FDJ), tretí skončil ďalší nemecký znamenitý špurtér André Greipel (Lotto-Soudal). Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe sa príliš skoro objavil na čelnej pozícii, v záverečných 200 m bol prešprintovaný viacerými súpermi a „zatvorený“ skončil na 10. mieste.

„Etapa sa pre nás vyvíjala dobre, vyhýbali sme sa pádom, jazdili sme pozične dobre. Problém vznikol tým, že Peter pri špurte zostal príliš vpredu, musel počkať, stratil rýchlosť a zozadu prišla vlna šprintérov. Na to sa už ťažko dá reagovať,“ vyhlásil pre Rádio Slovensko športový riaditeľ zoskupenia Bora-Hansgrohe Ján Valach.


„Ako tím sme zvládli druhú etapu. Kolegovia pracovali veľmi tvrdo v ťažkých podmienkach, aby ma priviedli v bezpečí do záverečného špurtu. Bohužiaľ, začal som špurtovať priskoro a potom ma zavrel Colbrelli. Nemám k tomu čo povedať. Môj šprint nebol dobrý. Ale cítim sa dobre, takže to vyskúšam aj zajtra,“ uviedol vyjadrenie Petra Sagana portál cycling-info.sk.

„Šprinty sú o riskoch, byť v správny čas na správnom mieste, Peťo bol až veľmi vpredu. Šetrili sme sily na zajtrajšiu etapu, ktorá by mala Peťovi viac sedieť,“ povedal Juraj Sagan.
„Som superšťastný a vďačný za toto víťazstvo. Bolo by zlé, keby som povedal, že pred touto etapou som nemal vysoké očakávania. Je skvelé, že dnešná etapa sa začala v Nemecku a na jej konci sa tešil Nemec. Podľa plánu sa však toto víťazstvo nezrodilo. Začal som šprintovať príliš neskoro a postupne skákal od kolesa ku kolesu. Napokon mi to vyšlo a to je čosi fantastické,“ uviedol Marcel Kittel podľa oficiálneho webu letour.fr.