V Holandsku búral sedemročný vodič, spolujazdcovy bolo päť rokov

101

Vinníkov ale nemohli zadržať. Vodičovi totiž bolo ešte len sedem rokov a jeho spolujazdcovi ešte o dva roky menej, uviedla agentúra AFP.

„Policajná hliadka tu videla auto s otvorenými dverami, u ktorého stáli dvaja malí chlapci,“ povedala AFP hovorkyňa polície mestečka západne od Amsterdamu Lenny Beijerbergenová. „Sedemročný chlapec policajtom povedal, že auto riadil asi poldruha kilometra, ako nabúral a zastavil,“ dodala.

Automobil údajne patrí babičke oboch chlapcov. „Ale ja som mal zapnuté pásy a brácho bol v detskej sedačke!“ obhajoval sa vraj malý vodič, keď sa objavili policajti. Tí oboch vzali na policajnú stanicu, kde im dohovorili, a potom ich odviezli domov.

„Je to naozaj pozoruhodné, nič také som ešte nezažila,“ dodala Beijerbergenová. „Sedem rokov je na riadenie auta naozaj málo.“

Samozrejme Holandsko v tomto ohľade nie je ojedinelé. Len pred niekoľkými dňami zastavila austrálska polícia asi 100 kilometrov od Brisbane automobil, za ktorého volantom sedel sedemročný chlapec. Ten im tiež poskytol logické vysvetlenie – dospelý muž, ktorý išiel s ním, bol príliš opitý, aby mohol riadiť.