Šéf odnože povestného motorkárskeho gangu Hells Angels v západonemeckom Giessene bol v piatok nájdený zastrelený. Oznámila to polícia s tým, že bol zasiahnutý niekoľkými strelami. Po páchateľoch či páchateľovi vyšetrovatelia pátrajú. Motív činu nie je známy, agentúra DPA však pripomenula na rivalitu hesenských odnoží gangu z Giessenu, ktorý je vedený Turkami, a z Frankfurtu nad Mohanom.

Zastreleného predáka gangu Aygun Mucuka našla v piatok ráno v priestoroch klubovne vo Wettenberg upratovačka. „Zatiaľ vychádzame z toho, že sa vražda stala v noci, prípadne skoro ráno,“ uviedla polícia. Zatiaľ tiež nie je jasno, či bol Mucuk ozbrojený a či činu predchádzal spor.

TOP: Zbrane gangsterského páru Bonnie a Clyda vydražili za 210.000 dolárov

Kým Giessenskú Hells Angels, známu ako mladí divosi, vedú Turci, frankfurtská odnož gangu sama seba považuje za tradične domorodú. Medzi oboma súperiacimi skupinami došlo k minulosti k sérii násilných zrážok, jeden z nich pred dvoma rokmi vo Frankfurte skončil po streľbe piatich zranenými.

Boss rakúskeho motorkárskeho gangu zadržaný v Prahe. Za vydieranie mu hrozí 10 rokov

Kriminalisti odhadujú, že v Hesensku sú členmi motorkárskeho podsvetia asi 700 ľudí, ktorí sa delia do štyroch skupín. Polícia v kluboch motorkárskych gangov čas od času podniká razie, o ich členmi sa potom zaujíma predovšetkým kvôli drogovým deliktom či kupliarstva.

hells-angels-2