V prvom zápase Kaufland Cup padli lahôdkové góly pri nájazdoch od Martina Chovana a Libora Hudáčka

1203

Prvý gól zápasu strelili hostia v 37 minúte z hokejky Stefanovicha, ktorý na dvakrát presne zakončil.
Dve minúty pred koncom sa podarilo vyrovnať stav na 1:1 po prihrávke Libora Hudáčka zakončoval Radovan Puliš

Negatívum zápasu s Bieloruskom boli tri zranenia na strane Slovenska.
Turnaj pokračuje v piatok stretnutím Bieloruska s Olympijským tímom Ruska (18.00 h), program Kaufland Cupu 2019 uzavrie súboj Slovenska s Olympijským tímom Ruska v sobotu o 16.00 h.

Kaufland Cup 2019

Slovensko – Bielorusko 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 58. Puliš (L. Hudáček, Michal Chovan), rozhodujúci nájazd Michal Chovan – 37. Stefanovič. Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Stano, Štefik – Tvrdoň, Kacej (všetci SR), 3705 divákov

Slovensko: Košarišťan – Martin Chovan, Sersen, Fehérváry, Čerešňák, Koch, Rosandič, Čajkovský, Štajnoch – Lantoši, Špirko, D. Bondra – Paulovič, M. Sukeľ, Michal Chovan – Lamper, Kytnár, Liška – Buček, L. Hudáček, Puliš

Bielorusko: Miľčakov – Vorobej, Antonov, Kryskin, Choromando, Korobov, Jevenko, Znacharenko, Bokun – Stefanovič, Drozd, Parfejevec – Kislij, Remezov, Demkov – S. Maľavko, Belevič, A. Maľavko – Kogaľov, Karabaň, Litvinov