Mafiánska vražda na východe Slovenska. Farmára vydierali, chceli ho obrať pozemky

2705

Celý svoj život zasvätil Vladimír R. farmárčeniu, a dokonca získal aj ocenenie „Farmár roka“. O jeho pozemky, ktoré ležia v oblasti, kadiaľ má viesť budúca rýchlostnej cesty R7, sa však začali minulý rok zaujímať aj developeri. Vladimír však odmietol pôdu predať. Koncom novembra ho našli v lese mŕtveho. Krátko predtým sa zveril rodine, že sa bojí o život.

Farmár Vladimír R. z južného Slovenska zasvätil svojej práci celý život. Venoval sa mu s takou usilovnosťou, že získal prestížne ocenenie „Farmár roka“. Vlastnil pozemky o rozlohe niekoľkých hektárov v miestach, kadiaľ má viesť budúce rýchlostnej cesty R7. Tie od neho chceli odkúpiť developeri. Vladimír sa však svojej pôdy nechcel v žiadnom prípade vzdať.

Talianska stopa: Zatkli Taliana Vadalu, o ktorom písal Kuciak

Neskôr sa rodine zveril, že ho vydierajú, a bál sa chodiť na pole. „Hovoril, že ide po ňom mafie, a mal strach. Bolo na ňom vidieť, že je úplne iný. Úplne sa zmenil,“ povedal pre TV Markíza Vladimírov syn.

26. novembra našla rodina farmárove telo v lese bez známok života. Spôsob, akým zomrel, vraj nenaznačoval, že by spáchal samovraždu.

„Policajti prípad vyšetrujú ako zločin vraždy. Doteraz nemáme závery zo znaleckého dokazovania a procesných úkonov,“ povedala policajná hovorkyňa. Aj po Vladimírovej smrti dostala rodina ponuku na odkúpenie pôdy. Za čiastku 2,50 za meter štvorcový. „Za takto kvalitnú pôdu mi to prišlo ako skutočne smiešna suma,“ reagoval farmárov syn.

Ďalší útek odsúdeného mafiána! Polícii utiekol šéf podsvetia, ktorý bol odsúdený v stredu na doživotie.

Podľa právničky by však mala cena za pôdu budúcim dedičom zabezpečiť obrovský majetok. „V súčasnej dobe sa cena parciel pohybuje medzi 130 až 150 eur za meter štvorcový. Ide teda o rozdiel 6 až 10 miliónov eur oproti pôvodnej ponúkanej sume,“ povedala pre TV Markíza.

Farmári z celého Slovenska žiadajú o okamžité vyšetrenie vraždy ich kolegu. Chystajú sa na protesty v Bratislave, kam chcú ísť 18. februára aj so svojou technikou. „Policajný prezident nám hovoril, že nás nemôže pustiť do Bratislavy, že je to nebezpečné,“ povedal jeden z farmárov. „My ale napriek tomu pôjdeme.“ Okrem farmárov sa pripojí tiež geodeti a lesníci. Všetci spoločne chcú bojovať proti korupcii.

Súmrak slovenskej mafie! Najsilnejší boss dostal doživotie