Róbert Lališ a traja ďalší členovia gangu dostali od Špecializovaného trestného súdu trikrát doživotie, ale senát Štefana Harabina na Najvyššom súde ho dvakrát zrušil. Nešlo však o spochybnenie dôkazov.

Najvyšší súd definitívne uzavrel nekonečnú kauzu bossa Sýkoriek zamietnutím odvolania obžalovaných. Dnes sa éra Róberta Lališa alias Kýbla nadobro končí.

Do čela slovenskej mafie sa Róbert Lališ dostal pred 21 rokmi po poprave Miroslava Sýkoru. Lališ bol najdlhšie vládnucim bossom podsvetia na Slovensku.

Miroslav Sýkora († 33) z Bratislavy bol považovaný za prvého bossa bratislavského podsvetia. Bol známy kontaktmi so špičkami podsvetia a so šéfmi vtedajšej slovenskej tajnej služby. Pri svojich aktivitách bol často obklopovaný rusky a ukrajinsky hovoriacimi mužmi. Sýkoru zastrelili za bieleho dňa 7. februára 1997 pred hotelom Holiday Inn v bratislavskom Ružinove. Išiel zrejme na stretnutie so známym, pretože bolo o ňom známe, že na ulicu vychádzal zväčša iba v noci. Po ňom zostalo aj meno tomuto mafiánskemu zoskupeniu.

Róbert Lališa alias Kýbel dostal doživotie za sériu šiestich vrážd z rokov 1998 a 1999, ktorými sa Sýkorky zbavili svojich konkurentov v podsvetí hlavne bratov Diničovcov, a za šéfovanie zločineckému gangu sýkoriek.

Róbert Lališa alias Kýbel dostal doživotie

 Vraždili hlavne vo vlastnom  rybníku 

 

Súd sa stotožnil s doživotnými trestami pre Lališa, Ivana Cuppera a Alojza Kromku. Na potvrdenie doživotia čaká aj Jozef Roháč alias Potkan, ktorého si sýkorovci na vraždenie najímali. Ten sedí v Maďarsku, kde už jedno právoplatné doživotie vyfasoval za iné vraždy, jeho prípad vyčlenili na samostatné konanie.

Na potvrdenie doživotia čaká aj Jozef Roháč alias Potkan

Aj napriek tomu, že Lališ dostal doživotie, čakajú ho ďalšie súdy. Prokuratúra podala na neho ďalšie žaloby za vraždy, ktoré sa budú ešte prejednávať na súde.

Ďalší členovia skupiny sýkorovcov, Martin Bihári alias Rus, dostal trest 23 rokov a Alojz Kromka alias Lojzo Čistič, súd ho uznal vinným, ale upustil od uloženia ďalšieho trestu, lebo už je za mrežami na doživotie za starú vraždu bossa žilinského podsvetia Milana Holáňa a jeho ochrankára.