Hollywoodsky herec Val Kilmer (57) je presvedčený o tom, že sa z rakoviny dostal len vďaka láske a viere. On sám verí v boha a silu v uzdraveniu mu vraj dodávali aj fanúšikovia, ktorí mu písali, že sa za neho modlia a myslia na neho.

Kilmerovi lekári diagnostikovali rakovinu jazyka v roku 2015. A nad chorobou vyhral len nedávno. Dlhú dobu sa o svojich problémoch nechcel baviť, pretože sa bál, aby nezakríkol, že sa pomaly uzdravuje.

Paparazzi pred časom vyfotili hviezdu filmu Doors so šatkou okolo krku. Okrem iných ju často nosia pacienti, ktorí sú práve po operácii rakoviny v oblasti krku a zakrývajú tak tracheostomickú kanylu, ktorá im pomáha dýchať.

Val ale poprel, že by nejakú operáciu podstúpil. Nádor vraj ustúpil sám a zásah chirurgov nepotreboval.
„Som vďačný za všetky tie modlitby a lásku, ktoré mi posielate. Ľudia po celom svete mi posielajú neskutočnú energiu. Mnoho ľudí na svete bolo vyliečených len vďaka svojej viere. A mnoho ľudí naopak zomrelo, hoci boli v rukách lekárov a podstupovali rôzne chirurgické zákroky,“ povedal Kilmer v príspevku na sociálnej sieti s tým, že aj lekári, ktorí mu diagnostikovali rakovinu sa za neho modlili.

Jeho lekár Dr. Bernard Lown mu povedal, že najsilnejším liekom k uzdraveniu je láska. „Povedal mi, že čo na svete naozaj funguje, je pravá láska. Čistá láska, ktorá lieči. Naliehal na mňa, aby som začal milovať seba a svoj život,“ dodal Kilmer. Lásku sa vraj učil priamo od Boha.

Val Kilmer sa preslávil snímky Top Gun, The Doors, Batman navždy, Ostrov Dr Moreau či Svätý. Herec bol ženatý s Joanne Whalleyovou. Vzali sa v roku 1988 a rozviedli o osem rokov neskôr. Majú syna Jacka (20) a dcéru Mercedes (23).