Technológia je založená na použití piezoelektrického javu, čo je elektrický náboj získaný z vibrácií akéhokoľvek náboja.

Podľa správy z časopisu Journal of Sound and Vibration, pohyb stromov, do ktorých fúka vietor, produkuje vibrácie. A práve tieto vibrácie by mohli byť premenené na čistú energiu.

Štúdia, ktorú vytvorili vedci na univerzite v Ohio, potvrdila, že je možné previesť rôzne veľké vibrácie na použiteľnú elektrickú energiu prostredníctvom prirodzeného pohybu stromov. Prirodzená frekvencia ako stena absorbuje a ukladá energiu vo vysokých frekvenciách rovnako ako malé vlnenie vody, ktoré sa postupne zväčšuje do veľkých kruhov.

piezoelectricity-889x725Štúdia je založená na vibráciách stromu, ktoré môžu byť dosiahnuté tiež rôznymi silami vetra. Vedci testovali tento nápad v umelých lesoch použitím malých oceľových nosníkov v tvare písmena L, ktoré sú zabalené s Polyvinylidénfluoridom (PVDF), čo je piezoelektrický materiál. Vedci boli schopní vyprodukovať touto technológiou 2 volty elektrickej energie.

Piezoelektricity môžu byť vyrobené z rôznych materiálov – od ťukania na klávesnice notebooku až po ohýbajúci sa mrakodrap. Už je dokonca patentovaný spôsob výroby energie z ťukania na klávesnici. Tak či onak je to obrovský krok vpred v oblasti obnoviteľnej energie, a to dokonca zo stromov, ktoré v dnešnej dobe vo veľkom rúbeme.