Je to najrýchlejší tank na svete a chváli sa okázalým, komfortným interiérom. Super tank Ripsaw EV-2 bol pôvodne od roku 2013 vyvíjaný na vojenské použitie, jeho výrobca ho však v limitovanej sérii ponúka ako osobný tank aj civilistom. Avšak len veľmi, veľmi bohatým civilistom.

Bez vojenského vybavenia stroj váži 4.5 tony, dieselový motor má výkon 600 koní. Výrobcovia neuvádzajú rýchlosť, ktorú je tank schopný vyvinúť, tvrdí však, že zvládne zrýchlenie z nuly na 105 kilometrov za hodinu len za tri sekundy. A s ich tvrdením, že je to najrýchlejší tank na svete, odborníci a komentátori súhlasia.

Redaktor motoristického servera IOL Motoring dodáva, že stroj evidentne jazdí rýchlejšie ako experimentálny tank, ktorý v dvadsiatych rokoch minulého storočia vyvinul Walter Christie. Jeho motor z lietadla dosiahol overenej rýchlosti 110 kilometrov za hodinu.

    Cenu Supertank nechcú bratia Michael a Geoffrey Howe, ktorých firma ho skonštruovala, prezradiť, závisí vraj na konkrétnych požiadavkách, ktoré bude mať budúci majiteľ na luxus a výkon. Naznačili len, že sa bude pohybovať v rádoch stoviek tisíc dolárov. Výroba každého kusu bude trvať približne šesť mesiacov.