Zabil svojho kolegu mariňáka, navyše národného hrdinu. Sám bol psychicky narušený, trpel posttraumatickou stresovou poruchou a schizofréniou. Súd mu teraz za vraždu Chrisa Kyla a Chada Littlefield dal doživotie bez možnosti predčasného prepustenia.

Chris Kyle

Eddie Routh mal po návrate z Iraku psychické problémy, o tom vedelo mnoho ľudí. Chris Kyle, legendárny ostreľovač, sa mu snažil pomôcť, rozptýliť ho, aby prišiel na iné myšlienky. Preto ho 3. februára 2013 ešte spoločne s kamarátom Chadom Littlefieldem vzal na strelnicu Glen Rose neďaleko mesta Forth Worth. Mali si len tak pre zábavu zastrieľať. Routh počkal, až obaja muži dostrieľajú a budú mať prázdne zásobníky a potom ich zastrelil. Obaja boli na mieste mŕtvi.

Eddie Routh

Routh potom odišiel v Kylovom aute a ku všetkému sa priznal svojej sestre. Potom sa pokúsil utiecť, ale polícia ho po naháňačke dostihla. Súd trval len mesiac. Obhajoba argumentovala predovšetkým Routhovým psychickým stavom a tiež tým, že slúžil v bojových misiách. Armáda nikdy neodsudzuje na smrť svojich príslušníkov, či už spáchali čokoľvek. Hoci sa špekulovalo, že za vraždu národného hrdinu a ďalšieho človeka padne trest smrti, Routh bol nakoniec odsúdený na doživotie bez možnosti prepustenia. Štátna zástupkyňa konštatovala, že vražda bola chladnokrvná a premyslená a Routh rozhodne nekonal v žiadnom pominutia zmyslov.