Karma prichádza pre vrahov, ktorí sa preslávili svojimi ohavnými zločinmi – a to sú tie, ktoré dokazujú, že je to skutočné, keď sa stretávajú s grizzly spôsobom za mrežami.

Tam vonku sú niektorí zvrátený a príšerní vrahovia  – a či sa im to páči alebo nie, karma ich jedného dňa dostane. Sérioví vrahovia, kanibali a násilníci sú právom nenávidení širokou verejnosťou, ale dokonca aj zločinci za mrežami majú svoju nenávisť voči určitým typom páchateľov.

Daily Star sa ponoril do strašných úmrtí niektorých z najznámejších predátorských vrahov.

Lee Roy Martin

Lee Roy Martin, tiež známy ako „Gaffney Strangler“, bol v 60. rokoch americký sériový vrah.
Martin bol šťastne ženatým rodinným typom muža a otcom troch synov. Ale v noci prenasledoval ženy a dospievajúce dievčatá po odľahlých cestách a zobral ich do svojho auta predtým, ako ich uškrtil a zabil.
Praktizoval aj nekrofíliu s telami štyroch obetí, ktoré boli vyhodené do zalesnených oblastí.

31. mája 1972 bol Martin dobodaný na smrť vo väzení po odpykaní si len štvrtiny trestu.

Jeho vrahom bol 30-ročný spoluväzeň Kenneth Marshall Rumsey, ktorý keď mal službu chodbára údajne bodol Martina do chrbta a hrudníka, bol okamžite mŕtvy.

James „Whitey“ Bulger

Najznámejší bostonský zločinecký boss a vrah James „Whitey“ Bulger bol zabitý za mrežami 30. októbra 2018. Odpykával si trest za účasť na 11 vraždách, keď bol prevezený z Federálneho transferového centra v Oklahome do Hazeltonu v Západnej Virgínii – bol zabitý o menej ako dvanásť hodín neskôr.

Whitey bol už 89-ročný a pripútaný na invalidný vozík, keď ho dvaja útočníci vrazili do slepého miesta bez dosahu bezpečnostných kamerách a ubili ho na smrť visiacim zámkom napchatým do ponožky. Bitka bola taká vážna, že mu vytlačila očné buľvy a väzenskí predstavitelia uviedli, že je „na nepoznanie“.

Jedným z hlavných podozrivých vraždy bol bývalý mafiánsky vrah Fotios „Freddy“ Geas, ktorý si odpykával doživotný trest za vraždu šéfa genoveskej zločineckej rodiny v roku 2003.

Blízky priateľ rodiny Bulgerovcov povedal: „Nerád som morbídny, ale keď poznám, akým bol človekom, pravdepodobne mi to príde že to trvalo dlho, keď vidím, že je zodpovedný za toľko ďalších rodín a utrpenia ľudí v priebehu rokov. Existuje staré príslovie: „To, čo sa deje okolo, prichádza okolo“

Charles Schmid

Sériový detský vrah Charles Schmid, tiež známy ako „Pied Piper z Tucsonu“, nalákal dievčatá svojimi rýchlymi autami a potom si ich upravoval na sex.
V rokoch 1964 až 1965 zavraždil tri stredoškoláčky, ale nakoniec bol chytený, keď jeho najlepší priateľ Richard Bruns išiel na políciu po tom, čo mu Schmid ukázal telá dvoch obetí, ktoré pochoval v púšti. Schmid tvrdil, že ich zabil, pretože chcel vedieť, aké to je byť vrahom.
Schmid sa stretol so svojím koncom rukami dvoch ďalších väzňov 10. marca 1975 v štátnej väznici v Arizone.

Väzni ho počas brutálneho útoku bodli 47-krát. Po strate funkcie oka a obličiek; Neskôr na následky zranení zomrel.
Jeho telo bolo ukradnuté z márnice, ale neskôr ho našla polícia. Jeho telo nebolo uložené v jeho rakve na pohreb a nemohol byť pochovaný na verejnom cintoríne, pretože jeho matka sa obávala, že bude zničené.

 

Jeffrey Dahmer

Jeffrey Dahmer, známy ako „Kanibal z Milwaukee“, zavraždil, rozštvrtil a kanibalizoval 17 obetí v rokoch 1978 až 1991.Dahmer bol nakoniec chytený, keď sa zamýšľanej obeti podarilo utiecť z budovy a upozorniť políciu.

Bol odsúdený na doživotie za mrežami. Dahmerov chorý a zvrátený zmysel pre humor mu neurobil žiadnych priateľov vo Wisconsinskom nápravnom ústave Columbia. Bol známy tým, že sa hral so svojím jedlom; Modelárstvo jeho večere vyzeralo ako odseknuté končatiny a používal kečup ako krv.

28. novembra 1994 spoluväzeň Christopher Scarver ubil kanibalského vraha na smrť 20-palcovou kovovou tyčou z vybavenia telocvične, keď zostali sami. Scarver povedal: „Začal hľadať veľmi rýchlo dvere. Zablokoval som ich. Skončil mŕtvy. rozmlátil som mu hlavu.“ Dahmer zomrel na následky zranení na ceste do nemocnice.

Thor Nis Christiansen

V rokoch 1976 až 1977 sa sériový vrah Thor Nis Christiansen zameral na študentky kalifornskej univerzity v Santa Barbare.
Christiansen ukradol pištoľ priateľovi a stal sa posadnutý fantáziou strieľať na ženy ešte predtým, ako sa zapojil do nekrofílie. Pokračoval v tom, aby sa jeho fantázie premieňali v zabíjanie, neskôr si vyslúžil prezývku „Šialený Dán“.

Christiansenové vraždy bola označovaná ako „podobné“ vraždy, pretože všetky jeho obete boli nápadne podobné.

Dvadsaťjedenročná študentka namiesto do taxíka nasadla do auta vraha!

Nakoniec bol chytený, keď jeho piata zamýšľaná obeť utiekla po tom, čo bola postrelená do hlavy a po jej zotavení sa s ním opäť stretla náhodne v bare v Los Angeles.
30. marca 1981 Christiansen zomrel po tom, čo bol bodnutý na cvičebnom dvore v štátnej väznici Folsom – ale nikto nevie, kto ho zabil ranou do hrudníka.

Venezuela: Prestrelka vo väznici – osem mŕtvych a sedem zranených