Vráť sa do svojej krajiny, kričala Afroameričanka na 91ročného starca a rozbila mu tvár tehlou

1960

Americká polícia vyšetruje násilný útok, ktorého obeťou sa v Los Angeles stal 91ročný prisťahovalec z Mexika. Podľa svedkov na neho zaútočila miestna žena betónovú tehlou, načo sa k útoku pridala skupina mladých Afroameričanov .

Starec, ktorý v USA žije legálne, skončil v nemocnici s rozbitou lícnou kosťou a zlomenými rebrami, napísal denník The Washington Post. Mexický dôchodca Rodolfo Rodríguez podľa svedkov incidentu minulú stredu na chodníku nechtiac strčil do mladej dievčiny, ktorej matka sa na neho vzápätí oborila.

Udrela ho tehlou a kričala, aby sa „vrátil do svojej krajiny“.

„Snažila som sa mu pomôcť, ale tá žena kričala: ‘Keď sem prídeš, rozbijem tvoje auto rovnakou tehlou’,“ povedala washingtonskému denníku Misbel Borjas, ktorá celú udalosť odfotila a zbitého starca natočila.

K Útočníci sa podľa nej vzápätí pridala skupinka mladých Afroameričanov, ktorí Rodrígueza obvinili, že sa snažil dievča uniesť. Kopali do neho, keď už ležal na zemi, a šliapali mu na hlavu. Prípad teraz vyšetruje losangeleská polícia, ktorá nezverejnila žiadne podrobnosti.

Podľa štatistík zverejnených americkými médiami vzrástol v minulom roku počet násilných činov spáchaných proti hispánske populáciu v Kalifornii o viac než 50 percent. Prezident Donald Trump od svojho vlaňajšieho nástupu do funkcie razí ostro protiprisťahovaleckú politiku a hovorí o tom, že by USA mali deportovať imigrantov, ktorých pobyt je v krajine nelegálne bez rozhodnutia súdov.