Tom Dewald kvôli frajerke utopil svoje dve deti

1549

Zistil, že Marlattovej v ich vzťahu prekážajú Tomove deti, a preto sa ich zo samej lásky rozhodol zabiť.

Netvor v koži otca vykonal svoj čin nezvyčajne drastickým spôsobom. Pri kúpaní v jazere Erie navrhol deťom, aby súťažili, kto dlhšie vydrží bez nadýchnutia pod hladinou. Keď nič netušiace deti natešené ponorili hlavy do vody, otec-beštia im ich držal pod hladinou tak dlho, až prestali dýchať…

Tento otrasný čin mimoriadne pobúril nielen Dewaldovo okolie v Ontariu, ale najmä jeho priateľku Tinu Marlattovú. Vo svojej chorej mysli sa nazdával, že takto odstránil poslednú prekážku, brániacu svadbe s milovanou Tinou. Tá namiesto opätovanej lásky okamžite vypovedala na polícii.

Tom Dewald totiž najskôr vypovedal, že bol na chate pri jazere s deťmi, ktoré obe vedeli výborne plávať. Na hodinku si poobede zdriemol a keď sa prebudil, našiel deti utopené plávať na hladine. Policajtom sa táto verzia veľmi nepozdávala a okamžite v nich ožila spomienka na podobný otrasný prípad Susan Smithovej, ktorá svoje dve deti utopila spútané na zadnom sedadle svojho auta.

Polícia preto požiadala o pomoc Marlattovú, ktorej sa Dewald až chorobne dvoril. Ich vzťah sa totiž po jeden a pol roku skončil. Tom však neustále za Tinou chodil, prosil ju, naliehal. Keď už nepomáhali žiadne argumenty, Tina Marlattová vyslovila osudné slová o tom, že sa s Tomom nemieni stretávať, pretože jej prekážajú jeho deti, hoci to nebola pravda. Chcela sa iba zbaviť dotieravého nápadníka.

To bolo v decembri 1997. Netušila, akú nebezpečnú časovanú bombu tým nasadila do chorého Dewaldovho mozgu.

Svoj hrozný čin vykonal 13. augusta 1998 a o pár dní nato telefonoval Tine, aby sa k nemu vrátila. Tina však už bola dohodnutá s políciou a donútila Dewalda, aby sa jej do telefónu priznal, že svoje deti zabil.
Polícia všetko nahrávala na magnetofón a 26. augusta 1998 Dewalda zatkla.

„Najstrašnejšie bolo, akým spôsobom svoj ohavný čin vykonal,“ hovorí detektív John Devolder, ktorý celý prípad vyšetroval. „Nič netušiace deti, 12-ročný syn a 10-ročná dcéra sa určite veľmi radi ponorili do vody, aby ukázali, čo dokážu. Netušili, čo ich čaká. Bol to nakoniec ich otec, ktorému slepo dôverovali…“

Toma Dewolda odsúdil súd v Ontariu na najvyšší, doživotný trest a Tina Marlattová zostane až do konca života sama so svojimi výčitkami svedomia… (pm)