Tatiana Mirutenko († 27) odišla do Mexika, aby tam so svojím manželom oslávila prvé výročie ich svadby. V pondelok si zašli šťastní manželia spolu s priateľmi do reštaurácie El Califa. Keď reštauráciu opúšťali, zastavili pred ňou dvaja ozbrojení muži na motorkách a spustili paľbu. Mladú ženu trafili do hlavy.

Tatiana Mirutenko, ktorá pracovala v San Franciscu ako farmaceutkou, so svojím manželom Jamesom Hoover slávila prvé výročie svadby. Významné výročie chceli osláviť veľkolepo, a tak odcestovali ešte so svojimi dvoma priateľmi do Mexika. Mladej žene sa však dovolenka stala osudnou.

V pondelok sa skupinka v ranných hodinách vychádzala z reštaurácie El Califa, keď pred reštauráciou zastavili dvaja muži na motorkách. Tí vybrali zbraň a spustili paľbu. Muži mali zálusk na tamojšieho vyhadzovača, avšak počas paľby bola zastrelená aj Tatiana, ktorú trafili do hlavy.

Sedemdesiatštyriročný vyhadzovač, ktorý bol cieľom strelcov, bol počas paľby zranený. K paľbe došlo kúsok od turistického mestečka. „Pred rokom sme vyberali kvety na svadbu. Dnes budem vyberať kvety na pohreb,“ povedal jej otec pre ABC.