Česká pašeráčka Tereza H. na súde plače, že už nemôže ďalej čakať. Jej prípad sa už mnoho týždňov nepohol z miesta a ona si chodí na súd iba pre ďalší a ďalší odklad. Nič s tým zatiaľ nezmohol ani sudca. Colníci, ktorí majú pred súdom svedčiť, v utorok znovu neprišli. Tereza ale teraz verí, že k ďalšiemu státiu ich privedú za každú cenu. Aj keby to malo byť v putách. Pakistanský sudca sa totiž rozhodol vydať druhý zatykač.

V utorok sa konalo ďalšie vypočutie s pašeráčkou Terezou H. Colníci, ktorí sa už niekoľkokrát na súd nedostavili, mali vypovedať ako svedkovia. Po ich predvolaní bol ale sudca informovaný, že znovu nie sú prítomní.

Podľa serveru dailypakistan.com bol sudca ich neprítomnosťou viditeľne rozladený. Nariadil preto, aby boli colníci zatknutí a dopravení na ďalšie pojednávanie, ktoré vzápätí presunul na 16. júla.

Drogová pašeráčka Tereza unikla o vlások hrozbe doživotného trestu!

Tereza H. bola zatknutá 10. januára po tom, čo ju na letisku v Láhaur zadržali s 9 kilogramami heroínu. Cieľom jej cesty malo byť údajne Írsko. Od marca tohto roku sa česká vláda snažila s Pakistanom uzavrieť dohodu o odovzdávaní väzňov. Zatiaľ neuspela.