Vynálezca novinárku mučil v ponorke, priviazal ju za hlavu a rezal

1035

Dánsky konštruktér Peter Madsen, ktorý je obžalovaný z vraždy švédskej novinárky Kim Wallovej, podľa prokuratúry svoj čin plánoval. Na ponorku, o ktorej Wallová písala reportáž, si priniesol pílu, skrutkovače a nože, ktoré k ničomu inému nepotreboval. Švédku potom týmto náčiním pred vraždou mučil, píše podľa agentúry DPA obžaloba v dnes zverejneného spisu.

Do ponorky, ktorú sám skonštruoval, si Madsen podľa obžaloby priniesol rôzne náčinie s cieľom tridsaťročnú švédsku novinárku mučiť a následne zavraždiť. Wallová údajne priviazal za ruky, nohy a hlavu, bil ju, rezal, bodal a až potom ju zavraždil. Už skôr štátne zastupiteľstvo uviedlo, že ju buď uškrtil, alebo jej podrezal hrdlo.

Ponorku nechal zámerne stroskotať

Štyridsaťsedemročný konštruktér bol pred týždňom obžalovaný z vraždy a hanobenia pozostatkov. Údajne sa sexuálne uspokojil na mŕtvom tele novinárky, ktoré následne rozrezal a vhodil do mora.

Vynálezca dlhodobo tvrdí, že novinárka zomrela náhodou, keď na ňu spadol ťažký poklop. Priznal však, že sa jej tela následne rozhodol zbaviť, rozrezal ju a hodil do mora. Ponorku potom nechal Madsen zámerne stroskotať, sám sa ale zachránil.

Časti tela Wallovej s bodnými ranami v podbrušku polícia našla na rôznych miestach v mori. Súdny proces s Madsenom začne 8. marca a verdikt by mohol padnúť 25. apríla. Prokuratúra požaduje doživotný trest.

Potápači našli pílu, ktorou bola pravdepodobne rozrezaná novinárka († 30) v ponorke

Rodičia Kim Wallovej dnes oznámili, že na pamiatku zavraždenej dcéry založia štipendijný program pre mladých novinárov. „Chceme, aby sa na Kim spomínalo ako na skvelú novinárku, ktorou bola, a nie ako na obeť,“ uviedli vo vyhlásení Ingrid a Joachim Wall.