Stredajšie súd, ktorý mal rozhodovať o ďalšom osude Terezy H., ktorá je v Pakistane za mrežami kvôli pašovaniu drog, skončil bez posunu pre mladú Češku. Tá totiž do súdnej siene nedorazila a súd musel byť odročený na koniec januára.

Súd v Láhaure mal v stredu rozhodovať, čo bude ďalej s Češkou Terezou H. (21), ktorá je vo väzbe kvôli pašovaniu drog. V kufri jej na letisku cestou do Abú Zabí našli deväť kilogramov heroínu. Súd mal konať o predĺžení väzby, ktorá v stredu končí.

 

Tereza odkrýva drogový kartel, odštartovala zatýkanie. Polícia ide po šéfovi Khalidovi

Tereza na súd však nedorazila! Miestna polícia totiž štrajkuje kvôli potýčkam so študentmi na pandžábskej univerzite, pri ktorých bolo veľa strážcov zákona zranených. Práve kvôli tomu podľa serveru Dailypakistan.com policajti Terezu na súd nepriviedli a pojednávanie tak muselo byť odročené na 30. januára.

O väzbe sa však rozhodne aj v jej neprítomnosti, a to na základe predložených dôkazov.

Pakistanci Češke umožnili stretnutie s honorárnym konzulom, ktorý jej poskytol potrebné informácie. „Odovzdal jej odkazy od rodiny, odporučil jej, aby spolupracovala s vyšetrovateľmi,“ uviedla hovorkyňa českého ministerstva zahraničia Irena Valentová. „Zdravotne je na tom dobre, na podmienky vo väznici si nesťažovala,“ doplnila. Tereza tiež dostala balík základných potrieb, ktorý pre ňu pripravili zamestnanci ambasády v Islamabade.