Woody Allen o sexuálnej afére Weinsteina: Bojím sa honu na čarodejnice

1660

Režisér Woody Allen (81) je smutný z aféry okolo filmového producenta Harveyho Weinsteina (65), ktorého obvinilo mnoho žien zo sexuálneho obťažovania a znásilnenia. Allen dodal, že v minulosti síce niečo o Weinsteinovom správaní začul, ale nikdy to neboli veci, aké vyplávajú na povrch teraz.

„Nikto mi nikdy tieto strašné veci nepovedal. A nepovedal by mi ich, pretože človek sa o to nezaujíma, zaujíma sa o natáčanie filmov. Stále sa ale šíria rôzne klebety. Niektoré sa potom potvrdia a iné – a je ich veľa – sú len historky o tej a tej herečke a tom a tom hercovi,“ vyhlásil Woody Allen pre stanicu BBC.

„Celá záležitosť okolo Weinsteina je veľmi smutná pre všetkých, ktorých sa týka. Tragická pre tie úbohé ženy, smutná pre Harveyho. Víťazom nebude nikto, je to proste veľmi, veľmi smutné a tragické pre tie ženy, ktoré si tým museli prejsť,“ dodal.

Harvey Weinstein

Woody Allen má strach, aby celý škandál teraz neviedol k vyvolaniu atmosféry honu na čarodejnice, kedy „každý muž, ktorý mrkne v kancelárii na ženu, bude musieť volať právnika, aby sa bránil obvineniam.“

Medzi ľuďmi, ktorí boli zapojení do vyšetrovania Weinsteinovej ​​aféry, je podľa BBC aj Allenov syn Ronan Farrow. Ten vraj hovoril s 13 ženami, ktoré sa sťažovali na Weinsteinovo obťažovanie. Producent hovorí, že mal so ženami sex s ich súhlasom. Kvôli škandálu ho vyhodili z firmy a tiež prišiel o členstvo v Americkej akadémii filmového umenia a vied, ktorá udeľuje filmové ceny Oscar.