Prosili o pomoc. Tá však neprišla. Tri statočné Slovenky riskovali životy, aby pred rozbúrenou riekou ochránili psíkov z útulku. Katarína, Zuzana a Zdenka za to zaplatili cenou najvyššou.

K tragédii v meste Revúca došlo vo štvrtok podvečer. „Tri ženy mali zachraňovať zvieratá z útulku, pričom ich nešťastne stiahol silný prúd rieky Muránka,“ informovali policajti na svojom profile na sociálnej sieti.
Ženy pritom pred svojou smrťou prosili verejne o pomoc. „SOS prosím, len keď si môžete pre psíka prísť alebo zabezpečiť odvoz. Momentálne nemôžem rozvážať,“ uviedol útulok v Revúce na facebook v osudný deň.

 Syn Katky žije v  Prahe 

Z vody vytiahli najskôr bezvládne telo Kataríny K. Tá pracovala v rožňavskom útulku a v Revúcej len pomáhala. Syn Katky žije v Prahe, takže psíci boli pre ňu každodenné náplňou času, uviedol web Pluska.sk. Zvieratá mala veľmi rada.
Rovnako ako jej kamarátky Zuzana a Zdenka. Aj ony pracovali v Rožňavskej útulku. Smrť milovníčok zvierat vyvolala na sociálnych sieťach veľkú vlnu smútku. Pozostalým po hrdinkách kondolovali známi aj úplne cudzí ľudia.

 Boli to  hrdinky 

„Úprimnú sústrasť. To sa nedá,“ napísala na facebooku Zlatica. „Úprimnú sústrasť rodinám. Je to niečo hrozné. Veľké vďaka všetkým, čo pomáhali a pomáhajú. A to patrí aj ženám, ktoré obetovali všetko za záchranu,“ uviedla Barbora.