Zabil tehotnú manželku, dve dcéry a do kamier prosil o pomoc pri pátraní

1914

Manžel tehotnej ženy, ktorá zmizla s dvoma dcérkami, bol zatknutý po priznaní, že všetky tri zabil. Stalo sa tak len pár hodín po tom, čo vystúpil v televízii so srdcervúcim vyhlásením, v ktorom prosil o pomoc pri pátraní po jeho milovaných dievčatkách.

Po Američanke Shannan (34) a jej dvoch dcerkách Celles (3) a Belle (4) sa zľahla zem v pondelok len krátko po tom, čo prišla zo služobnej cesty. Než sa vrátila do ich rodinného domu v meste Frederick v americkom Colorade, trávila s deťmi niekoľko letných týždňov u svojich príbuzných.

„Zúfalý“ manžel Chris Watts (33) tvrdil, že nemá tušenie, kde jeho žena a dcéry sú. Najprv políciu, ktorá v utorok začala pátranie, potom aj v celej Amerike, pretože vystúpil v televízii, kde prosil, „aby sa mu jeho milovanej ženy vrátili domov“.

Chris polícii tvrdil, že Shannan naposledy videl o piatej ráno, než išiel do práce. Vraj spolu boli hore celú noc, počas ktorej mali mať veľmi vyhrotenú debatu. Potom odišiel. Následne svojej žene, ktorá bola v 15. týždni tehotenstva, posielal celé dopoludnie esemesky, na ktoré už nezodpovedala. Tak poprosil kamaráta, aby k nim domov zašiel, nikto však neotváral.

Vo štvrtok sa Chris objavil na televíznom kanáli NBC, kde sa slzami v očiach hovoril, že nevie, kam sa mohli podieť. „Vráťte sa domov,“ prosil žalostne do kamery. Do pátrania po matke s dcérkami bola okrem miestna polícia zapojená tiež FBI. Podľa vyšetrovateľov nechala Shannan doma osobné veci – telefón, peňaženku a doklady. Dokonca si ani nevzala auto.

 Priznal policajtom, že ich  zabil 

Netrvalo to dlho a len niekoľko hodín po svojom výstupe v televízii Chris kvapol božskou. Priznal policajtom, že ich zabil. Polícia ho okamžite zatkla, ale nevzniesla žiadne obvinenia. Chris, ktorý je vo väzbe, im mal oznámiť, kam ukryl ich tela.

Rodina musela predstierať, že je mŕtva. Usvedčili tak syna, ktorý ich chcel zabiť

Prípad je až mrazivo podobný vražde Ireny Neffovej († 27). Tú tiež zabil jej vlastný manžel Robert Novák a ešte takmer tri týždne po hroznom čine prosil verejnosť, aby mu pomohla pri pátraní po jeho zmiznutej žene. Po pražskom Smíchove lepil plagáty s jej fotografiou, ďalej býval s jej rodinou.

K brutálnej vražde došlo 23. februára roku 2008. Robert Novák sa vtedy polícii priznal po niekoľkohodinovom výsluchu. Novák Irenu Neffovou uškrtil šnúrou od videa, jej telo potom zakopal do hlbokého hrobu u Rudnej pri Prahe. Súd ho poslal na 13 rokov do väzenia. V septembri 2015 bol presunutý do miernejší väznice v Ruzyni. Pomohlo mu zrejme aj to, že sa za mrežami oddal Bohu a začal študovať teológiu.