Rodina musela predstierať, že je mŕtva. Usvedčili tak syna, ktorý ich chcel zabiť

1505

Prípad ako z kriminálneho seriálu museli riešiť v ruskom meste Soči. Dvadsaťdvaročný muž si tam objednal vraždu svojej rodiny. Netušil však, že už od začiatku bola do všetkého zapletená polícia.

„Môj kamarát sa mi zveril, že chce zavraždiť svojich rodičov a sestru a zdediť celý majetok,“ vypočuli si policajti na stanici v Soči výpoveď jedného občana. Aj keď sa im zdalo celkom nepravdepodobné, že by sa niekto s niečím podobným zveroval druhému, jeho slová sa rozhodli vziať vážne.

S dvadsaťdva ročným mužom naplánovali schôdzku, na ktorej sa jeden z policajtov vydával za nájomného vraha. Vďaka tomu sa dozvedeli, že vypovedajúci skutočne neklamal a jeho priateľ plánoval mord celej rodiny. Domnelý zabijak sa dozvedel všetky detaily ohľadom ich domu vrátane pozície bezpečnostných kamier alebo strážneho psa. Za každého mŕtveho príbuzného mu bolo ponúknuté viac ako 30 tisíc eur. Čiastku mal splatiť práve zo získaného dedičstva.

Polícia o celom pláne následne informovala šokovanú rodinu, ktorú nakoniec prehovorila k spolupráci. Všetci traja členovia sa nechali vyfotiť v pozíciách zavraždených, s umelou krvou a fingovanými zraneniami. Fotografie z miesta činu boli odovzdané na ďalšej schôdzke a muža veľmi potešili. Netušil, že v závese už čakala polícia, ktorá ho ihneď zatkla.

Počas vyšetrovania vyplynulo na povrch, že išlo už o jeho štvrtý pokus o vraždu. Prvýkrát sa pokúšal do domu vlámať sám. Rodičia ale zaznamenali divný pohyb okolo domu, a on svoju akciu preto radšej vzdal. Druhýkrát im do kanvice s čajom nasypal prášky na spanie. Aj tento pokus bol zmarený otcom, ktorý si všimol, že s nápojom nie je niečo v poriadku a všetko vylial. Tretím nápadom bolo otráviť rodinu pomocou ortuti v teplomere. Ani to ale nakoniec nevyšlo, a tak ostávala len jediná možnosť – najať si profesionálneho zabijaka.

„Plánoval som to niekoľko mesiacov. S rodinou som už skoncoval, nikto z nich mi nerozumel,“ povedal vyšetrovateľom.

Synovi teraz hrozí až pätnásť rokov za mrežami.