Zakladateľka americkej súťaže krásy Miss Trans America a bojovníčka za ľudské práva bola v piatok nájdená mŕtva. Z vraždy bol obvinený jej manžel, ktorý sa priznal, že ju dobil a dobodal pri hádke. Obvinenie z vraždy ale odmietol.

Christa Leigh Steele-Knudslienová († 42) z amerického Massachusetts bola nájdená mŕtva v piatok, ženu niekto dobil a dobodal na smrť. Polícia ten istý deň zadržala jej manžela, ktorý sa k činu mal vyšetrovateľom priznať. Mark Steele-Knudslien (47) ale na súde v pondelok odmietol obvinenia z vraždy.

Polícia uviedla, že muž pri výsluchu opísal, že sa s manželkou osudného dňa veľmi pohádali a on stratil nervy, pretože ho »neustále zhadzovala«. Mark Steele-Knudslien preto vzal kladivo a niekoľkokrát manželku ním udrel. Následne si došiel pre nôž a dobodal ju do chrbta. Telo potom zabalil do plachty a najskôr sa ho chcel zbaviť. Nakoniec sa ale prišiel udať sám na políciu.

Christa († 42) je podľa americkej neziskovej organizácie GLAAD (Gay a lesby proti hanobeniu) prvá tohtoročná transsexuálna obeť vraždy. Žena sa preslávila založením súťaže krásy pre transsexuálov s názvom Miss Trans America. Christa sa tiež angažovala v oblasti práv transsexuálov.