Zdravotná sestra mala v pláne 19 vrážd pacientov!

V starostlivosti desivej zdravotnej sestry zomreli dvaja ľudia

840

Zdravotná sestra z Pensylvánie Heather Pressdeeová (41) sa priznala, že sa pokúsila zavraždiť 19 ľudí. Dve z jej obetí vysokú dávku inzulínu, ktorú im bývalá zdravotníčka podala, neprežili. Zdravotná sestra tak v súčasnej chvíli čelí obvineniu z vraždy dvoch svojich bývalých pacientov a sedemnástich pokusov o ňu.

Ku všetkým úmrtiam došlo medzi rokmi 2020 -2023. Sestra pracovala v piatich rôznych nemocniciach v štáte. Dotyčným poškodeným a obetiam bolo od 43 do 104 rokov. Podľa dostupných informácií už v minulosti na jednom z pracovísk vzniklo podozrenie, že by žena mohla s niektorými úmrtiami mať čo do činenia. Pre nedostatok dôkazov sa Pressdeeovej však nič nestalo.

Zdravotná sestra zavraždila osem pacientov s inzulínom. Chcela si „vybiť hnev“

Zlom prišiel až v máji 2023, kedy bola oficiálne zatknutá kvôli podozreniu z dvoch vrážd a podávaniu nadmerného množstva inzulínu pacientom. Ako uvádza americká televízia CNN, v opatrovateľskom dome, kde sestra vtedy pracovala, podala trom pacientom smrteľnú dávku liekov.

Sériová vrahyňa Fabiánová chce ísť na slobodu! Súd vyriekol nemilosrdný verdikt!

Dvaja pacienti vo veku vo veku 55 a 83 rokov zomreli. Tretí z nich musel byť hospitalizovaný. Vo štvrtok 2. novembra generálna prokurátorka Michelle Henryová v Pensylvánii oznámila, že proti Pressdeeovej boli vznesené ďalšie obvinenia. Nové obvinenia zahŕňajú 2 vraždy prvého stupňa, 17 pokusov o vraždu a 19 zanedbaní starostlivosti o osobu, ktorá je na starostlivosti druhých závislá. Avšak, generálna prokurátorka uviedla, že v starostlivosti Pressdeeovej zomrelo celkom 17 pacientov.

Tehotná vrahyňa ide na slobodu. Kde vzala spermie?

„Pressdeeová je obvinená z podávania nadmerného množstva inzulínu pacientom, z ktorých niektorí boli diabetici a potrebovali inzulín, ale niektorí nie,“ uvádza ďalej prokuratúra v článku The People. Pokiaľ si vraj nebola istá a obávala sa, že by pacient mohol prežiť, dala mu ďalšiu dávku inzulínu. „Preesdeeová podávala svojim obetiam inzulín počas nočných smien, keď bolo málo personálu. V tejto dobe ani akútne prípady nevyžadovali okamžitú hospitalizáciu,“ dopĺňa vyhlásenie.