K úkladným vraždám ôsmich ľudí v domovoch seniorov sa  priznala zdravotná sestra v kanadskom Ontáriu. Pacientov zabíjala injekciami inzulínu, chcela si tak uľaviť od hnevu a frustrácie.

Elizabeth Wettlauferová (49) zabíjala pacientov od roku 2007 v dvoch opatrovateľských domovoch v Ontáriu. Všetky obete boli bezmocní ľudia vo veku 75 – 96 rokov.
Obete Elizabeth Wettlauferovej

Zdravotníčke, ktorej stroskotalo manželstvo, sa dlhodobo utápala v depresiách a frustrácii. Svoje problémy riešila alkoholom a opiátmi, ktoré kradla pacientom. Od záchvatov hnevu si časom začala uľavovať zabíjaním pacientov, ktorých si vyberala náhodne a podávala im veľké dávky inzulínu, ku ktorému mala v práci prístup. Tým im privodila pokles cukru v krvi, kŕče, stratu vedomia a smrť. Väčšinou konala počas nočnej služby, a než inzulín začal účinkovať, už bola doma.

Wettlauferová sa pri súdnom vypočutí k vraždám priznala. Rovnako tak potvrdila šesť ďalších prípadov otravy pacienta inzulínom, ktoré ale neskončili úmrtím.
Žena pred súdom uviedla, že po usmrtení pacienta sa vždy nejakú dobu cítila lepšie. „Ja jednoducho neviem. Bola som nahnevaná a mala som pocit, že by ju Boh možno chcel mať pri sebe,“ okomentovala dôvody, ktoré ju viedli k zabitiu jednej z prvých pacientok.
S útokmi na seniorov skončila Wettlaufer minulý rok, keď jej zamestnávateľ oznámil, že ju preložil na detské oddelenie. Údajne mala potom strach, že by ubližovala aj deťom, takže radšej prácu zdravotnej sestry úplne opustila.
Polícia jej ale prišla na stopu kvôli nápadnému množstvo úmrtí na hypoglykemický šok v zariadeniach, kde predtým pracovala. Vlani v októbri preto sestru zatkli. Teraz páchateľka najhorších masových vrážd v kanadskom zdravotníctve čaká na vynesenie rozsudku. Podľa predpokladov dostane doživotie.