Prvý trip sezóny Slovan otvára s úplnou špičkou KHL. V stredu na ľade obhajcu titulu SKA Petrohrad. Pokračuje  piatok v Jaroslavli proti Lokomotivu a v nedeľu 27. augusta na ľade Dinama Moskva.  Prvý domáci súboj čaká na Slovan v stredu 30. augusta, od 19.00 h a v ňom privítajú bieloruské Dinamo Minsk.

Z piatich predošlých účastí sa dvakrát dostal do play off, kde vždy vypadol v prvom kole. Tento rok sa chcú zverenci trénera Miloša Říhu prebojovať ďalej.
Hokejový Slovan Bratislava cestuje na úvodný výjazd za súpermi v Kontinentálnej hokejovej lige 2017/2018 s 27-členným hráčskym kádrom.
Do Ruska sa vyberú dvaja brankári, desať obrancov a pätnásť útočníkov. Spomedzi brankárov zostáva doma Jaroslav Janus. Prvý duel absolvujú „belasí“ v stredu 23. augusta o 18.30 h SELČ na ľade SKA Petrohrad, obhajcu Gagarinovho pohára.
Káder HC Slovan Bratislava na prvý tohtosezónny výjazd v KHL:
Brankári: Marek Mazanec, Jakub Štěpánek
Obrancovia: Patrik Bačik, Cam Barker, Tomáš Voráček, Nick Ebert, Tomáš Hedera, Lukáš Kozák, Andrej Meszároš, Tommi Taimi, Tomáš Černý, Ivan Švarný
Útočníci: Jan Buchtele, Marek Viedenský, Colby Genoway, Michal Hlinka, Tomáš Hrnka, Marek Hecl, Lukáš Kašpar, Juraj Mikúš, Teemu Ramstedt, Michal Řepík, Boris Sádecký, Pavol Skalický, Marek Sloboda, Radek Smoleňák, Andrej Šťastný