Emma Stone: Som slávna a môj hlas má silu, nebojím sa vyjadriť svoj názor

206

Herečka Emma Stone cíti potrebu povedať nahlas, čo si myslí, pretože môže ovplyvňovať viac ľudí kvôli svojej popularite ako obyčajne osoby. Zatiaľ čo v poslednej dobe premýšľala o materstve a túžbe po dieťati, teraz cíti, že má ešte stále niečo pre svet.

V rozhovore s časopisom Marie Claire jej červenohnedá herečka povedala o súčasnej politickej turbulencii v Amerike.

    „Naše hlasy majú obrovskú silu. Sme slávne celebrity, sme videní a počutí a nikto z nás sa nemusí báť nahlas povedať, čo si myslia. Teraz sa na politickej scéne príliš veľa deje,“ povedala.
V minulosti sa jej názory konali pod vekom a nekomentovala verejné hrozné témy, aby sa vyhla búrlivej diskusii. V dnešnej dobe sa cíti tak vyspelá, že aj rada povie, čo má na srdci.

„Áno, v minulosti to bolo pre mňa trochu problém. Teraz sa však nemôžem obávať. Nemali by sme sa vzdať bez boja. V živote je potreba bojovať za lásku, za pravdu,“ pokračovala s tým, že sa denne vďaka svojej brandži stretáva s veľmi inšpiratívnymi ľuďmi, ktorí jej rozširujú obzory.

„Inde by som treba tak pestrú škálu ľudí nestretla. Je to úžasné. Vďaka nim sa učím, ako bojovať viac, nebojte sa. Dajú mi silu. Skôr som bola tak strašne nervózna, bála som sa čokoľvek povedať. Mala som úzkosti,“ poodhalila svoje súkromie herečka.

Emma rovnako ako väčšina hollywoodskych herečiek rada bojuje okrem iného za práva žien a radí sa k hrdým feministkám. Zastáva názor, že sú si muži a ženy rovní a každý má rovnaké práva. Či už v oblasti politiky alebo v práci. Stále sa napríklad nemôže zmieriť s tým, že v Hollywoode viac platia mužom ako ženám.