V bavorskom utečeneckom centre v blízkosti Regensburgu došlo k tragickej udalosti, keď afganský migrant zavraždil päťročného chlapca a ťažko zranil jeho matku ruského pôvodu. Sám bol pri zásahu polície zastrelený.

Nemecká polícia potvrdila, že v sobotňajších večerných hodinách dobodal Štyridsaťjedenročný migrant z Afganistanu päťročného chlapca a smrteľne ho zranil. Matka chlapca bola nožom tiež vážne zasiahnutá, ale vražedný útok sa jej podarilo prežiť.

Zavolaný policajti použili proti vrahovi zbraň a ten na mieste streľbe podľahol. Motív činu je zatiaľ nejasný. Polícia uzavrela azylové centrum aj pre jeho obyvateľov, ktorí neboli vpustení do svojich ubikácií. Celú oblasť uzavreli strážcovia zákona kordónom, zasahoval aj vrtuľník a mnoho záchranárov.
Na miesto sa zišli aj diváci z radov verejnosti a zhotovovali si z miesta tragédie fotografie. Tiež tí boli policajtmi vytlačení. Šesťročný brat zavraždeného je v šoku hospitalizovaný.

Niektoré médiá pripomínajú, že podobným udalostiam Nemecko čelí od doby, kedy vláda Angely Merkelovej vpustila do krajiny nekontrolované množstvo cudzincov. V dôsledku došlo k dramatickému nárastu zločinnosti.