Zmlátili ho do bezvedomia pred zrakmi jeho manželky a detí

1497

Brutálne napadnutie, z ktorého sa zviera žalúdok. Partia hokejistov sa pustila do bezbranného muža a brutálne ho zbila. Všetko musela sledovať manželka a jeho deti, ktoré ho po tom, čo ho mladíci dobili, museli zbierať zakrvaveného zo zeme. Bitka sa stala tak rýchlo, že sa napadnutý Martin (42) nestačil ani poriadne brániť. Druhý deň podal na polícii trestné oznámenie.

Krvavý incident sa stal asi pred mesiacom v chatovej oblasti Mošovce pri Turčianskych Tepliciach. Mladá rodina z okresu Senec sa vydala na výlet do Turca, kde boli prehliadky veteránov. Na chate opekali špekáčiky, ale vo vedľajšom dome bola skupina mladíkov aj s dievčatami, ku ktorým sa neskôr pridali ďalší ľudia. Následkom alkoholu sa začali správať hlučne a vulgárne a vykrikovali nadávky.
„Manželke sa to samozrejme nepáčilo, pretože s nami boli malé deti, tak im povedala, aby si zakryli uši, aby to nepočúvali, že to sú škaredá slová,“ povedal webu Pluska.sk Martin. Ten samozrejme neváhal a šiel im povedať, aby sa správali slušne, že tam sú malé deti. Lenže upozornenie vyústilo v bitku, po ktorej skončil na zemi.
„Chvíľu som bol v bezvedomí. Zo zeme ma zdvíhala manželka s deťmi, boli od mojej krvi a kričali, že zomriem,“ rozpráva Martin, ktorý na osudný deň nedokáže zabudnúť, pretože niečo také sa mu stalo prvýkrát a dúfa, že aj naposledy. Mladých mužov vôbec nepoznal, a až po príchode polície sa dozvedel, že ide o hokejistov.

Než sa zdvihol zo zeme, nejakú dobu mu to trvalo

Lekári ho museli ošetriť, bitka na ňom zanechala drsné následky. „Stále cítim bolesť, ťažko sedím. Verím, že prípad bude vyšetrený, pretože niečo také by sa nemalo stať,“ povedal, keď podal trestné oznámenie na neznámych páchateľov. Polícia sa už s prípadom zaoberá. Martinova rodina dúfa, že útočníci budú potrestaní.
„V danej veci polícia v Turčianskych Tepliciach začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví súbežne s prečinom výtržníctva. Naďalej prebieha vyšetrovanie a vykonávanie procesných úkonov,“ povedala policajná hovorkyňa Jana Balogová.
„Slovenský zväz ľadového hokeja hráčovi Jakubovi Urbánkovi ako reprezentantovi SR uložil zákaz reprezentovať republiku vo forme dočasného vyradenia po dobu 6 mesiacov. SZĽH tak rozhodol na základe doteraz dostupných informácií, ktoré sú mu o veci známej,“ potvrdil hovorca zväzu Peter Jánošík.
„Máme záujem o tento prípad a monitorujeme jeho súčasný vývoj. Je to záležitosť plne v kompetencii orgánov činných v trestnom konaní. SZĽH sa k prípadu vyjadrí po ukončení vyšetrovania alebo zistení  nových skutočnosti, ktoré by mohli ovplyvniť súčasné rozhodnutie SZĽH,“ dodal hovorca.