Eva vysúdila 353 mil. eur od firmy Johnson & Johnson

478
Eva Echevarria

Súd v Kalifornii nariadil v pondelok spoločnosti Johnson & Johnson vyplatiť odškodné 417 miliónov dolárov (353 mil. eur) hospitalizovanej žene menom Eva Echevarria, ktorá tvrdí, že v dôsledku používania hygienických produktov firmy obsahujúcich mastenec ochorela rakovinou vaječníkov. Tieto produkty si pravidelne aplikovala v rámci ženskej hygieny.

Informovala o tom agentúra Reuters a Bloomberg. Žena v žalobe tvrdila, že mastenec obsiahnutý v detskom púdru spoločnosti J & J vyvoláva rakovinu vaječníkov v prípade pravidelného používania pre ženskú hygienu.

Z ich výrobku dostala rakovinu vaječníkov!

Porota v Kalifornii nariadila americkej spoločnosti Johnson & Johnson (J & J) vyplatiť 417 miliónov dolárov (353 mil. eur) žene menom Eva Echevarria, ktorá tvrdí, že v dôsledku používania hygienických produktov firmy obsahujúcich mastenec ochorela rakovinou vaječníkov.

Verdikt v súdnom procese znamená najvyššiu sumu prisúdenú v sérii rozsudkov v podobných prípadoch voči firme Johnson & Johnson na súdoch po celých Spojených štátoch.

Echeverriová obvinila spoločnosť Johnson & Johnson, že nedostatočne varovala zákazníkov o potenciálnom rakovinovom riziku pri používaní tohto detského púdru. Sama ho začala denne používať už v 50. rokoch 20. storočia až do roku 2016. V roku 2007 jej pritom diagnostikovali rakovinu vaječníkov. Echeverriovej právnik Mark Robinson uviedol, že jeho klientka podstupuje liečbu rakoviny a vyjadrila nádej, že po verdikte firma Johnson & Johnson už teraz na svoje produkty umiestni dodatočné varovania.

Carol Goodrichová, hovorkyňa firmy Johnson & Johnson, informovala, že spoločnosť sa voči rozhodnutiu poroty odvolá. Zatiaľ čo firma súcití so ženami trpiacimi rakovinou vaječníkov, vedecké dôkazy podľa nej svedčia o bezpečnosti tohto detského zásypu.

K najnovšiemu verdiktu došlo po tom, ako porota v St. Louis v máji priznala 110,6 mil. dolárov (93 mil. eur) žene z Virgínie, ktorej diagnostikovali rakovinu vaječníkov. Produkty firmy Johnson & Johnson obsahujúce zásyp používala viac ako 40 rokov.