Zomrel nemecký herec Götz George, známy ako predstaviteľ komisára Schimanského

Vo veku 77 rokov zomrel nemecký herec Götz George, ktorý sa preslávil predovšetkým ako komisár Schimanski v seriáli Miesto činu (Tatort).

5215

S odvolaním sa na jeho agentku to v nedeľu oznámila agentúra DPA, podľa ktorej George zomrel minulú nedeľu po krátkej chorobe.
George, ktorý sa narodil 23. júla 1938 v Berlíne, bol miliónom divákov po celom svete známy z role komisára Schimanskiho, ktorého si po prvýkrát zahral už v roku 1981. Počas 32 rokov si policajta vyšetrujúceho prípady z nemeckého Porúria zahral celkom 48 krát.

Schimansk poklad na striebornomGötz George je v zahraničí známy i niekoľkých rolami v obľúbených adaptáciách príbehov Karla Maya – Poklad na Striebornom jazere, Medzi supy alebo Vinnetou a miešanka Apanači. Počas svojej viac ako šesť desaťročí dlhej kariéry stvárnil ale napríklad tiež nacistického lekára Josefa Mengeleho vo filme Nič než pravda alebo muža postihnutého Alzheimerovou chorobou v snímke Môj otec.
George sa ako syn Heinricha Georgeho a Berty Drewsové medzi filmovými hviezdami pohyboval už od malička. Na javisku divadla sa prvýkrát objavil v roku 1950, od konca 60. rokov účinkoval v televíznych kriminálnych seriáloch Komisár (Der Kommissar) a Miesto činu. Pred kamerou sa naposledy objavil vlani pri natáčaní kriminálneho dráme Zlé počasie (Böse Wetter) nemeckej verejnoprávnej televízie ARD.