Spencer, vlastným menom Carlo Pedersoli, sa preslávil hlavne vo dvojici s Terencom Hillom. Medzi ich najznámejšie filmy patria napríklad: Ak sa nahneváme, budeme zlí. Boh odpúšťa… ja nie! (1967), Tromfové eso (1968), Pravá a ľavá ruka diabla (1970), Torino nera (1972), Malý unavený Joe (1972), Policajt v Hongkongu (1975), Charleston (1977), Dvaja ničomníci (1977), Miliónový chrobák (1980), Banánový Joe (1982) či Dvojníci (1984).

Bud Spencer 2Spencer bol v mladosti tiež vynikajúcim plavcom.
„Netrpel, mal nás všetkých pri sebe a jeho posledné slovo bolo, Ďakujem ‘,“ uviedol hercov syn Giuseppe Pedersoli.
Spencer sa narodil 31. októbra 1929 v Neapole, vyštudoval právo a sprvu sa venoval kariére športovca, bol plavcom a vodným pólistom. Taliansko reprezentoval aj na olympijských hrách v Helsinkách 1952 a Melbourne 1956. Počas kariéry získal 11 zlatých, 5 strieborných a 2 bronzové medaily.  V roku 1950 sa stal prvým Talianom, ktorý preplával 100 metrov voľným štýlom za menej než jednu minútu. Stihol to tesne, za 59.5 sekundy. S rímskym tímom S. S. Lazio vyhral v roku 1954 titul majstra Talianska vo vodnom póle.
Ako vyštudovaný právnik, to skúšal aj ako drevorubač, predavač áut, robotník a hudobný skladateľ. Skladal hudbu pre taliansku speváčku a herečku Ritu Pavone. Výborne hral na klavír, gitaru a saxofón.
Na začiatku kariery sa zmenil meno z Carla Pedersoliho na Bud Spencer. Bud preto, lebo miloval americké pivo Budweiser, a Spencer podľa amerického herca Spencera Tracyho.
Hovoril niekoľkými jazykmi – ovládal taliančinu, angličtinu, francúzštinu, španielčinu, portugalčinu a nemčinu.
Venoval sa aj podnikaniu – počas svojho života stihol vlastniť leteckú spoločnosť Mistral Air, sieť rýchleho občerstvenia, špecializovanú na taliansku kuchyňu, a aj firmu na výrobu detského oblečenia.

Od konca šesťdesiatych rokov vytváral fúzatý hromotľk nesúrodú dvojicu s modrookým blondiak Terencom Hillom vo veľmi úspešných akčných komédiách.

Bud Spencer a Terenc

 Spolu nakrútili osemnásť filmov a až do polovice 80. rokov im vydržal ten istý recept. Terence Hill sa hral na neviniatko s azúrovo modrými očami – a Bud Spencer bol zas ten, čo mal nákazlivo dobré srdce.
Úspech ich filmov vyvolal dokonca snahu populárny koncept odkopírovať. Aj slovenskí diváci mohli vidieť snímky o Šimonovi a Matúšovi, ktorých predstavitelia Paul Smith a Antonio Cantafora akoby Spencerovi a Hillovi z oka vypadli.