Desivé informácie prinášajú ruskí vojaci zajatí na Ukrajine. Podľa ich slov dochádza v armáde k vraždám zranených vojakov z rúk ich nadriadených. O šialených praktikách prehovorili traja zajatci s novinárom Volodymyrom Zolkinom. Zastrelení Rusi mali byť mladí chlapci, ktorí sa previnili len tým, že potrebovali lekársku pomoc.

Jeden zo zajatých ruských vojakov v rozhovore opísal svoju šokujúcu skutočnosť. „Zranený vojak ležal na zemi a veliteľ práporu ho zastrelil pištoľou,“ popísal kruté zaobchádzanie svojich nadriadených. „Bol to mladý muž,“ uviedol. „Opýtal sa ho, či môže chodiť, načo ho strelil do hlavy,“ povedal podľa denníka Daily Star.

Druhý vojak uviedol, že zďaleka nešlo o ojedinelý prípad. Pritakal mu ďalší z kolegov, ktorý takto potvrdil smrť asi piatich mužov. „A išlo o veľmi mladých chlapcov,“ zdôraznil. Zranení vojaci vraj mohli byť zachránení, stačilo im poskytnúť pomoc. „Boli ale jednoducho zastrelení,“ krútil hlavou ruský zajatec.

Prvý súdny proces s ruským okupantom. Vadim (21) mal zavraždiť bezbranného seniora (†62)

 Traja Rusi pred  súdom 

Ukrajinskí vojaci medzitým v Charkovskej oblasti vytlačili Rusov až za hranice svojej krajiny. Viac ako 260 ukrajinských vojakov, vrátane 53 zranených, bolo evakuovaných z obkľúčených oceliarní Azovstal v Mariupole na území kontrolovanej Rusmi. Ukrajinská žalobkyňa Iryna Venediktová napísala, že na Ukrajine už pred súdom stáli traja ruskí vojaci. Vyšetrovanie ďalších vojnových zločinov inváznych ruských jednotiek pokračuje.

Dvadsaťdvaročná znásilnená Karina si pred smrťou prešla hotovým peklom mučenia „Vytrhali jej aj nechty.“