Sexuálne násilie sa stalo novou vojnovou zbraňou v momente, keď samotní Rusi začali varovať bezbranné rodiny pred svojimi agresívnymi kolegami. Tí bez výčitiek znásilňujú ukrajinské ženy, mužov aj malé deti. Ženy a dievčatá v Kyjevskej oblasti sa balia do veľkých búnd, tváre si špinia sadzami, skrývajú sa v pivniciach a dúfajú, že ich okupanti minú, 22-ročnej Ukrajinke Karine Jeršovovej ale šťastie neprialo. Ruskí vojaci ju znásilnili, vytrhali jej nechty, odrezali kus kože a po hodinách utrpenia ju chladnokrvne zastrelili, ruské manželky medzitým svojich partnerov v armáde na diaľku motivujú k sexuálnemu násiliu. „Vina padá aj na ženy, ktoré toto veselo podporujú. Naša rodina im to nikdy nezabudne, navždy ich budeme nenávidieť,“ hovorí zdrvený otec.

Mladá Karina sa stala jednou z mnohých obetí masakru v Buče. Jej rodina utiekla pred vojnou hneď na začiatku invázie, žena ale ruskú hrozbu podcenila a odmietala opustiť svoj domov.

„Snažili sme sa ju prehovoriť na odchod celý deň 24. februára,“ povedal pre ukrajinský denník The Kyiv Independent Karinin nevlastný otec Andrij Dereko, rozhodnutie zostať svojej dcére nezazlieval. „Rozumiem jej. Koho by napadlo, že tie beštie začnú popravovať obyčajných ľudí?“

Podľa spätných odhadov bol v Buče znásilnený alebo zabitý každý piaty človek, ktorý sa v meste neďaleko od hlavného mesta rozhodol napriek riziku zostať. Karinu podľa tamojšej polície mučili, znásilnili a nakoniec strelili do hlavy.

Mladá žena bola pochovaná v zatvorenej rakve, jej zohavené telo videl len Dereko. „Mala rezné rany a odreniny a od rebier jej odtrhli kus kože,“ spomínal otec. „Je očividné, že ju mučili. Vytrhali jej polovicu nechtov.“ Karinu pred únosom strelili do nohy, ktorú si zaviazala škrtidlom.

 Noc v ruských  kasárňach 

Rodina sa naposledy spojila s Karinou 10. marca. „Keď sme spolu hovorili naposledy, Rusi ju varovali, že nesmie používať mobil. Mysleli si, že ich natáča. Povedala im, že len hovorí s mamou,“ uviedol Dereko. Mladú Ukrajinku potom vojaci donútili hovor ukončiť, opäť sa im ozvala až o niekoľko hodín neskôr, keď kúsok od jej bytu zaparkovali ruské tanky. Odvtedy už sa Karina neozvala.

Jej sused Vjačeslav Čumak ju doma videl naposledy na začiatku marca, keď ju s manželkou našiel na schodoch v bytovom dome. Nemala pri sebe kľúče k bytu, pár ju preto vzal na niekoľko hodín k sebe.

Iba štrnásťročné dievča z Buči po znásilnení otehotnelo! Keby išla na potrat, už nikdy by nemohlo mať deti

Karina strávila predošlú noc v kasárňach okupantov po tom, čo ju zadržali na ulici v čase zákazu vychádzania. „Povedala nám, že sa opili a že jeden z vojakov mal strelnú ranu na nohe pri zadku, druhého prešiel tank alebo bojové vozidlo pechoty,“ spomínal sused. Karina potom zaspala na gauči, zobudila sa o dvadsať minút neskôr a odišla.

Nakoniec sa jej podarilo dostať domov, po dvoch dňoch ju ale pred domom vyzdvihol muž v ruskom aute označeným písmenom V. Podľa Čumaka malo ísť o známosť majiteľa bytu, kde žena bývala. „Zbalila si tašky, naložila ich do auta a zamávala mojej žene,“ povedal Čumak. „Potom už sme ju znova nevideli.“

Potrebujeme „tabletky po“ pre znásilnené, hlási zdravotník.

 Schovajte  dievčatá 

Mnoho ruských vojakov sa snaží civilistov pred svojimi násilnými kolegami včas varovať. „Prišiel ruský vojak a povedal: ‚Nepúšťajte tú mladú von.’ A ukázal na mňa,“ povedala denníku 38-ročná Teťana Aleksandrovová z Buči. So svojim manželom a ďalšími miestnymi sa schovávala v materskej škôlke. Ženy v kryte sa pravidelne balili do niekoľkých hrubých búnd, aby vyzerali väčšie, a na tváre si mazali sadze.

„Rusi povedali môjmu manželovi: ‚Schovajte dievčatá.’ Začula som ich, keď to hovorili,“ uviedla Inga Odinokovová z malej dedinky neďaleko Buči. Tunajšie ženy sa pravidelne stávali svedkyňami skupinového znásilňovania, vešania a týrania mladých dievčat.

Našli zavraždené a zneužité desaťročné dievčatko! Otec podozrivého (14) je odsúdený pedofil!

K sexuálnemu násiliu navyše podľa odpočúvaných hovorov motivujú vojakov ich ruskej manželky. „Len do toho, znásilňuj ukrajinské ženy, ale nič mi o tom nehovor,“ povedala nemenovaná žena svojmu manželovi do telefónu, svojim slovám sa veselo smiala.

Mnoho miestnych vrátane Derenka viní za odpornosti páchané okupantmi okrem iného práve ich ženy. „Vina padá aj na manželky, ktoré toto veselo podporujú. Naša rodina im to nikdy nezabudne, navždy ich budeme nenávidieť,“ vyhlásil nešťastný otec Kariny. Ten v tejto chvíli zdržiava v prístavnej Odese.