Okresný súd v Litoměřiciach poslal za mreže muža, ktorý je obvinený zo znásilnenia ešte len 16-ročného dievčaťa na poli pri Terezíne. Cudzinec proti väzbe podal sťažnosť, do väzenia vraj nechce ísť.

Abdallah I. D. (29) – muž, ktorý v utorok okolo poludnia podľa obvinenia znásilnil ešte len šestnásťročnú dievčinu, skončil vo väzbe. Tam ho poslal Okresný súd v Litoměřiciach z obavy, že by cudzinec mohol utiecť alebo dokonca svoj čin zopakovať.

„Je to osoba bez akéhokoľvek zázemia, aj bez dokladov, je bez prostriedkov, on tam má aj krádež, zrejme aj ten mobilný telefón zobral,“ povedal predseda litoměřického súdu Miroslav Kures. Cudzinec vyhlásil, že do väzenia nechce, čo sudca vyhodnotil tak, že proti uzneseniu o uvalení väzby podal sťažnosť.

Trojica utečencov vo Švédsku znásilnila dievča. Všetko vysielali naživo na Facebook

Obvinený násilník by mal pochádzať z afrického Mali či Líbye, v Nemecku žiadal pred časom o azyl, ktorý mu ale úrady v roku 2017 zamietli. „Nemecké úrady mu potom vystavili tzv. Vízum pre strpenie,“ spresnila štátna zástupkyňa Kateřina Doušová. Pôvodný informáciu, že mal byť z Nemecka vyhostený, ale vyvrátila. „Z Nemecka vyhostený zatiaľ nebol, či o tom mali nemecké úrady v dohľadnej dobe rozhodovať, zisťujeme,“ doplnila žalobkyňa. Za znásilnenie neplnoletého dievčaťa mu hrozí až 10-ročný trest.

 Zákon neporušil  prvýkrát 

Abdallah I. D. nie je žiadny baránok. V Nemecku už 3x sedel za násilné činy, má na krku aj majetkové delikty. Naposledy vyšiel z väzenia práve tento utorok, kedy po prepustení odišiel do Českej republiky. Tu potom pri Lukavci podľa obvinenia znásilnil a okradol neplnoleté dievča, ktorá sa následne psychicky zrútila a skončila v starostlivosti lekárov.

Somálsky žiadateľ o azyl znásilnil dvoch starcov a zavraždil manželku jedného z nich!

V súvislosti s prípadom sa polícia zaoberá aj nenávistnými komentármi, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach. Konkrétne majú v hľadáčiku výroky pod príspevkom Tomia Okamuru na jeho facebookovej stránke. „Chcel by som uistiť verejnosť, že Polícia ČR sa celou záležitosťou zaoberá,“ uviedol na Twitteri minister vnútra Jan Hamáček.

 Miestni ľudia sa  sťažujú 

Ľudia z okolia sú z udalosti šokovaní, nechápem, prečo sa násilník objavil práve v ich obci. Podľa obyvateľky železničiarskeho domčeka to ale nie je nič neobvyklé. „Oni nám tu opakovane vysádzajú týchto ľudí z vlaku, keď nemajú lístok. Takto sa tu objavil napríklad utekajúci väzeň z Valdíc. Už sme si niekoľkokrát sťažovali na železnici, ale zatiaľ bez výsledku,“ posťažovala sa žena.

Dievčatko (7 rokov) bolo znásilnené piatimi Arabmi v centre pre utečencov v Hamburgu