Sziget, ktorý trvá sedem dní a má už kompletný program pre hlavné pódiá, k už pestrému line-upu nedávno pridal hviezdy The Chemical Brothers, Tinie Tempah, Editors, Boy, BØRNS, Fedde Le Grand, Laidback Luke a mnoho ďalších.
Na hlavnom pódiu vystúpia The Chemical Brothers (10. augusta) a Tinie Tempah (14. augusta) a pripojí sa tak k hviezde zostave Rihanna, Muse, Sia, Manu Chao La Ventura, David Guetta, Die Antwoord, Bastille, Noel Gallagher’s High Flying Birds, Sigur Rós a ďalším. Za dvadsať rokov na scéne The Chemical Brothers dokázali zmeniť význam pojmu živá elektronická hudba. Po celú dobu, ale na svojich koncertoch ponúka jedinečnú show založenú na prelínanie produkcie a vizuálnych efektov a tým vytvára priestor, kde môžu diváci splynúť s tónmi hudby. Unikátny zážitok si návštevníci Sziget budú môcť vychutnať v otváracia deň festivalu (čiže -1 deň), v stredu 10. augusta 2016.


Nové mená do programu zaradil Sziget tiež na pódium OTP Bank A38 Stage. Obrie stan pre dvadsať tisíc návštevníkov bude zaplnený nepochybne do posledného miesta a s veľkým nadšením privíta Editors, ktorí sú teraz oficiálne späť. Na tejto scéne sa ďalej predstaví charizmatické duo Valeska Steiner a Sonja Glass aka BOY, americký hudobník a speváka BØRNS, a tiež novo ohlásenie Wiwek, Snails, Maduk ft. MC Mota, Noisia „Outer Edges“ a Kasr.
Pozadu nezostali organizátori s novinkami pre gigantický stan elektronickej hudby Telekom Arena. K už oznámeným interpretom ako Afrojack, vina, Dyrøy, DVBBS, Zedd, Nicky Romero, teraz pripájajú Jay Hardway, Volt & State, Fedde Le Grand, D-Wayne, Tujamo a Laidback Luke. Pretože ale program v Telekom Arena bude prebiehať do ranných hodín, pribudli do programu tiež Apster, StadiumX, Breathe Carolina, Nick TALOS, Blinders, 2empress, Ravitez, Las Salinas a Yves V.
Sziget sa odohráva na takmer päťdesiatich miestach po celom areáli. Nielen hudba, divadlo a moderný cirkus, ale je tu aj množstvo ďalších možností ako prežiť neopakovateľný festival. Každý deň prebehne na dve stovky vystúpenia či predstavenie.