Raz si hore, raz dole. O takej životnej krivke môže hovoriť David Glasheen. Za svoj život spoznal život v úplnom prepychu a zároveň život v chudobe na pustom ostrove.
Muž je Islandskej národnosti. Teraz však žije na pustom ostrove pri Austrálií. David zarobil milióny, keď na burze obchodoval so zlatom. Potom hodnota zlata prudko klesla a David zbankrotoval. Manželka sa s ním rozviedla a zosypal sa mu celý život. On sa ale postavil na nohy a pokúsil sa začať znova. Nemyslíme tým, že opäť začal zarábať milióny.Život v luxuse už nechcel, chcel niečo úplne nové. Odsťahoval sa na pustý ostrov, kde žije ešte teraz vo svojich 70 rokoch. Nemá tam priateľov, ani partnerku, ktorú by si podľa svojich slov želal. Ostrov obýva len so svojím psom a čas od času na ostrov priplávajú turisti. Sám David ostrov opúšťa len, keď mu dôjdu zásoby ryže a oleja. Elektrinu si zabezpečuje pomocou solárnych panelov a vodu má v nádržiach.Úrady mu niekoľkokrát vyhrážali, že ho z ostrova vysťahujú, pretože nemá povolenie k jeho obývaniu. David, ale zachováva chladnú hlavu a je rozhodnutý, že sa v tomto prípade presťahuje do vraku lode, ktorá je na pobreží ostrova. David Glasheen plánuje na ostrove i zomrieť.
Dávidov príbeh pripomína nejaký životopisný román s hlbokým filozofickým zmyslom. Prišiel si na to, že v živote nie sú dôležitejšie peniaze, než duševný pokoj a sloboda..!