Hlavnou novinkou, ktorá sa nikomu nepáči, je odstránenie stôp. Stopy, ktoré ukazovali, ako ďaleko je ktorý Pokémon, síce nefungovali úplne presne, ale aspoň tam boli. V novej verzii žiadne stopy nie sú, vidíte len obrázky Pokémonov, ktorí sú vo vašom dosahu.

Pokemon Go 01Z verzie pre iPhone podľa všetkého zmizla aj možnosť úspory batérie. Pribudlo aj upozornenia pri spúšťaní aplikácie, či pri hraní nevstupujete na nebezpečné miesta.

Pokemon Go 02Jediné, čo by mohlo utešiť žiaľ hráčov, je možnosť meniť si svojho avatara. To doteraz možné nebolo, išlo to len pri zakladaní účtu. Teraz si vzhľad postavičky zmeníte kedykoľvek.

Pokemon Go 03

Ako dlho to ľudí ešte bude baviť?

Zmenené boli aj niektoré vizualizácie a animácie v aplikácii. Niektorí užívatelia si všimli ešte ďalších vplyvov, ktoré aktualizácie má – a sú tiež negatívne. Tvrdí, že treba kúzelné bobuľky, ktoré majú Pokémona omráčiť, aby sa dal lepšie chytiť, už nefungujú tak dobre. Zámer je vraj jasný – Niantic a Nintendo chcú na hre zarobiť ešte viac.

Pokemon Go 04Obe spoločnosti už potvrdili, že sú na svete hráči, ktorým sa už podarilo pochytať všetkých Pokémonov. Napríklad Nick Johnson z Brooklynu radia, že by si všetci chytačovi Pokémonov mali zaobstarať hlavne dobré topánky 😀

Ako dlho tipujete, že toto šialenstvo ešte bude trvať?