Mamičku dvoch chlapcov Andreu Vlčekovú (†34) mala uniesť trojica mužov v roku 2016 za bieleho dňa priamo pred škôlkou v Hlohovci, kam odviedla svojho malého syna. Do auta ju vraj bez varovania naložili Vojtech O. a Mladen D. Na všetko mal dohliadať Jozef P. Nebohú ženu údajne odviezli za jej exmanželom Miroslavom V., kde ju mali brutálne mučiť a donútiť prepísať podiely vo firmách. Potom bývalú manželku podľa obžaloby Miroslav V. krutým spôsobom zavraždil. Telo ženy našli kriminalisti rozpustené v sude s kyselinou. V prípade teraz padli dva jedenásťročné nepravomocné tresty pre údajných únoscov.

Miroslav V. mal za únos svojej exmanželky vyplatiť páchateľom 30 000 eur. K tomu im mal ešte sľúbiť rodinný dom a luxusné auto Porsche. Vojtech O. nátlak nevydržal a už skôr sa k strašnému únosu priznal. Súd mu za to naparil bezmála sedem rokov za mrežami. Ostatní dvaja únoscovia novo stáli pred súdom, kde svoju vinu ale vehementne popierali. Jozef P. a Mladen D. však so svojim alibi neuspeli.

Podľa polície unesená mamičky Andrea skončila v pazúroch mafie

Od súdu dostali nepravomocný jedenásťročný trest. „Toto je nezmysel, hanba Slovensku,“ zmohol sa Jozef P. na krátke vyjadrenie nedlho po vynesení rozsudku. Proti verdiktu sa rovnako ako jeho kolega odvolal. Ako informoval denník Noviny.sk, posledné slovo tak bude mať krajský súd.

Nádej na to, že sa Andrea Vlčeková vráti domov živá a zdravá, vyhasla pre jej rodinu v septembri minulého roka. Po piatich rokoch totiž boli nájdené pozostatky mamičky dvoch synov v sudoch s kyselinou vo Veľkých Ripňanoch.

Vraždiace monštrum stiahlo študentku z kože a ušil si z nej oblek! Robert Janczewsky čaká roky po vražde na rozsudok

O tom, že sa jedná o Andreu, nebolo podľa vyšetrovateľov pochýb. „S pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou môžeme konštatovať, že v tomto sude boli rozpustené telesné pozostatky poškodené,“ uviedol v minulosti vrchný prokurátor Daniel Lipšic. Nájdené boli aj zubné plomby či Andreine šperky.

Samotného Miroslava V. čaká v novo obnovenom konaní až doživotný trest za úkladnú vraždu.