Colin Firth má jasný názor na súčasnú politiku Veľkej Británie. Nesúhlasí s konzervatívcami a britskou premiérkou Theresa MAY a v referende o vystúpení Británie z EÚ hlasoval proti. Preto chce byť radšej Talianom a požiadal rímsku ambasádu o pas.

„Colin bol z brexitu úplne zdesený a obáva sa toho, aké bude mať celá vec dôsledky,“ zveril sa hercov blízky priateľ denníku The Mail.
    Pre Taliansko sa Firth rozhodol zrejme aj preto, že jeho manželka producentka Livia Giuggioliová (47) je Talianka. Sám herec hovorí plynule po taliansky a rovnako tak aj ich dve deti Luca a Matteo.

Do Talianska jazdia veľmi často a je im blízka aj politika tejto krajiny. V Británii sa vraj už prestávajú cítiť ako doma.

    „Pre mňa je to pohroma neočakávaných rozmerov. Brexit nemá žiadny pozitívny aspekt. Mnoho kolegov vrátane Emmy Thompsonovej sú nadšení Európania a nemôžeme tomu stále uveriť,“ vyhlásil nedávno Firth.
    Jeho hovorca potvrdil, že herec chce mať britský aj taliansky pas rovnako ako jeho manželka a deti. „Áno, Colin zažiadal o dvojité občianstvo,“ doplnil.

Colin spoločne so svojou ženou a dvoma synmi žijú v západnom Londýne, ale veľkú časť roka trávia v Taliansku. Ak by to bolo pre Firtha nevyhnutné, nebránil by sa sťahovaniu do Talianska a do Británie už by sa vracal len pracovne a na návštevy za rodinou.

    „Tiahne ma to dnes oveľa viac napríklad k Amerike, kde vyrástla moja matka a ja som tam strávil rok na škole. V mnohých smeroch sa cítim skôr ako Američan než Brit,“ doplnil herec.