Babička si najala zabijaka, aby zlikvidoval zaťa. Nechcela, aby mal vnučku (3) v starostlivosti

815

Babička Jeri Dianna Tarterová (69) z Jacksonville v štáte Arkansas bola obvinená z pokusu o vraždu na objednávku. Muža, ktorý spolupracoval s agentom FBI v utajení, sa snažila zaplatiť, aby odstránil jej niekdajšieho zaťa. Nechcela totiž, aby mal malú vnučku vo výhradnej starostlivosti.

Babička sa v pondelok prvýkrát postavila cez video konferenciu pred súd, ktorému zasadala sudkyňa Beth Deereová. Babička Tarterová bola zadržaná v piatok na základe vydaného zatykača. V súdnych spisoch sa uvádza, že sa 7. októbra stretla v reštaurácii v Little Rocku s mužom, ktorý pracoval ako ochranka v bare, kde taktiež pracovala jej dcéra Heather Tarterová (44), uviedol Daily Mail.

Dievča, ktoré zmizlo z pôrodnice pred 22 rokmi, bráni únoskyňu: Je to moja mama!

Lenže dotyčný bol v kontakte s agentom FBI Danielom Turnerom. Vyhadzovači babička povedala, že jej niekdajší zať a exmanžel dcéry má vnučku Indianu Tarterová (3) vo svojej starostlivosti, čo ťažko nesie. Farbisto mu opísala, ako dcéru i vnučku týral, a dokonca mal predávať drogy. Lenže taká byť pravda nemusí. Heather Tarterová totiž pred dvoma rokmi dcéru uniesla po tom, čo ju súd zveril do starostlivosti otca.

Polícia už má jasno v zmiznutí malej Maddie, prihlásil sa dôležitý svedok

 Vražda na  objednávku 

Obe sa našťastie podarilo nájsť živé a zdravé. Babička Tarterová mužovi v reštaurácii povedala: „Postaraj sa o neho, alebo nájdi niekoho, kto to dokáže.“ Za vraždu bývalého zaťa mu ponúkla v prepočte 1300 eur, on však chcel o 500 viac. Nakoniec všetko prezradil agentovi FBI a babička skončila v putách. Súd s ňou bude pokračovať. Vnučka žije aj naďalej v bezpečí u svojho otecka.