Boris Becker sa diplomatickou imunitou v Afrike vyhol bankrotu

784

Vlani na jar sa v médiách objavila správa, že bývalému vrcholovému tenistovi Borisovi Beckerovi (50) hrozí osobný bankrot. Šesťnásobný grandslamový šampión krátko nato oznámil, že chce účet vyrovnať a ísť v živote ďalej. Namiesto platenia si však opatril diplomatickú imunitu Stredoafrickej republiky.

Becker mal dlh v súkromnej banke vyrovnať do júna 2018. „Som v pozícii, kedy môžem vyriešiť celú sumu, ktorú dlhujem. Je to asi tak, ako keď idete do reštaurácie a objednáte si kurací sendvič s kolou a účet robí desaťtisíc libier. Rád by som ten účet prebral s majiteľom reštaurácie, ale tá príležitosť mi nebola poskytnutá. To je dôvod, prečo tomu hovorím veľké nedorozumenie. Neutekám pred tým. Žijem v centre Londýna. Neskrývam sa nikde,“ vyhlásil pred rokom Becker.

Lenže tenista nechce platiť a radšej sa vyhol finančným ťažkostiam ziskom diplomatickej imunity Stredoafrickej republiky. V hlavnom meste Bangui je atašé pre šport, kultúru a humanitárne záležitosti pre Európsku úniu.

Podľa advokátov zastupujúcich Beckera sa na neho vzťahuje Viedenská konvencia pre diplomatické vzťahy z roku 1961. Takže o tom, či proti nemu môže byť vedená akákoľvek legálna akcia, rozhoduje Stredoafrická republika a britské ministerstvo zahraničných vecí.

„Získal som teraz diplomatickú imunitu, pretože som musel, aby som túto frašku ukončil a mohol tak začať obnovovať svoj život. Akonáhle skončí táto jazda kravaťákov v snahe namastiť si peňaženku, moji právnici budú žiadať odškodnenie,“ vyhlásil Becker, ktorého zastupuje slávny advokát Ben Emmerson.