Podľa vyjadrenia nového trénera „belasých“ Vladimíra Országha gro bratislavského tímu by mali tvoriť slovenskí hokejisti.

„Kostra by mala byť spravená zo slovenských hráčov, zvyšok sa dopĺňa zo zahraničných. Veľa slovenských hráčov je dnes už podpísaných v iných kluboch. Budeme s nim jednať aj počas sezóny a ak budú mať záujem, budeme iba radi. Aj v Banskej Bystrici som skladal mužstvo najmä z domácich hráčov. Na niektorých pozíciach však máme veľký deficit – ide napríklad o centrov či ofenzívnych obrancov. Tieto pozície musím obsadiť zahraničnými hráčmi. Z hokejistov, ktorých máme aktuálne k dispozícii, viem povedať, že najmä tretia a štvrtá formácia by mala byť určite zložená najmä zo slovenských hráčov, lebo nám trochu chýba kreativita. Možno Marek Viedenský by mal byť vyššie. V hre sú aj dvojcestné kontrakty pre mladých hráčov, ktorí by mali striedavé štarty v extralige.“

Zatiaľ posledná nová posila HC Slovan Bratislava je Slovenský hokejový obranca Adam Jánošík hráč Liberca. O Jánošíkovom odchode do Slovana informovala oficiálna stránka libereckého klubu.

Jánošík odohral prevažnú časť seniorskej kariéry práve v Liberci. V klube s ním počítali aj pre sezónu 2018/2019, ale 25-ročnému obrancovi nebránili v angažmáne v nadnárodnej súťaži. „Adam je jeden z najcharakternejších hráčov, s ktorými som mal česť pracovať. Naplno sme s ním počítali do základnej zostavy, ale natoľko sa na MS v Dánsku zapáčil trénerovi Vladimírovi Országhovi, že dostal šancu zahrať si KHL. Jeho prosbe sme vyhoveli, pretože nikdy nechceme hráčom brániť, aby postúpili do vyšších súťaží,“ uviedol pre klubovú stránku tréner Liberca Filip Pešán.

Ďalšími slovenskými hokejistami, ktorí majú zo Slovanom podpísané zmluvy sú zatiaľ Mário Grman, Tomáš Hedera, Peter Bačík, Ivan Švárny, Patrik Lamper, Tomáš Hrnka a brankár Marek Čiliak,
Z českých hráčov pokračuje v mužstve brankár Jakub Štěpánek a nová posila do útoku Rudolf Červený.

Dvadsaťosemročný hráč Rudolf Červený z Hradce Králové kde doteraz odohral v najvyššej súťaži 413 zápasov, v ktorých strelil 84 gólov a pridal 77 asistencií. V základnej časti i play-off bol v aktuálnej sezóne druhým najproduktívnejším hráčom tímu.