Otec slávneho herca Woodyho Harrelsona pracoval ako nájomný vrah. Tvrdil, že zabil Kennedyho

2328

Woody Harrelson má na svojom konte veľa filmových úloh, z ktorých mnohé boli tvrďáci, vrahovia, mafiáni alebo policajti. Ako by mal tieto role v krvi. A ono to tak naozaj je. Jeho otec Charles Harrelson totiž pracoval ako nájomný vrah.

Charles Harrelson zmizol zo života svojho syna Woodyho v roku 1968, kedy chlapcovi bolo iba sedem rokov. Súd ho poslal na 15 rokov do väzenia za vraždu akéhosi drogového dílera. Z kriminálu sa dostal v roku 1978, bol prepustený skôr za dobré správanie. Na slobode ale dlho nezostal.

Texaský narkobaron Jimmy Chagra si najal Harrelsona na vraždu niekoho, kto ohrozoval jeho samotnú existenciu. S takými ľuďmi sa Chagra nepáral. Chagra totiž v tej dobe čelil obvineniu a hrozil mu trest smrti. Chagra dal dohromady 250 tisíc dolárov, čo bol obrovský balík peňazí. Tie mal dostať Harrelson za to, že zabije sudcu Eda Wooda, ktorý mal prípad na stole. Hovorievalo sa mu „Maximálny John“, pretože sa doslova vyžíval v udeľovaní najvyšších možných trestov.

Jimmy Chagra

29. mája roku 1979 bol Wood zastrelený jednou ranou z odstrelovačky pred svojím domom v San Antoniu. Bolo to vôbec prvýkrát v americkej histórii, čo bol zavraždený sudca federálneho súdu nájomným vrahom. Nasledovalo celoštátne pátranie a ohromné ​​nasadenie síl polície aj FBI. Výsledkom bolo zatknutie Charlesa Harrelsona, ktorý bol obvinený z vraždy sudcu Wooda.

Woody o osude svojho otca nevedel, kým sa o celej kauze nedopočul v rádiu. Pýtal sa svojej matky, či súdený Charles náhodou nie je nejaký ich príbuzný. Matka mu k jeho zdeseniu potvrdila, že je to jeho otec. Charles na súde dostal dvojnásobné doživotie, takže bola nulová šanca, že ešte niekedy z väzenia dostane. Napriek tomu sa Woody snažil so svojim otcom udržiavať kontakt. Navštevoval ho vo väzení a v neskorších rokoch, keď už bol mimoriadne dobre plateným hercom, utratil dva milióny dolárov na poplatkoch, aby svojmu otcovi vymohol nový súd. V tom čase už sa totiž veci pohli vpred aj v kauze samotného Chagry, ktorý bol oslobodený v kauze zločineckej skupiny, ktorá malo vyvrcholiť práve vraždou sudcu Wooda. Harrelsonovi právnici preto vychádzali z premisy, že keď bol nevinný Chagra, nemohol byť vinný ani Harrelson. Lenže túto konštrukciu sudca neprijal, a Harrelson tak strávil zvyšok svojich dní za  mrežami. Ešte ale v roku 1995 sa spolu s ďalšími dvoma väzňami neúspešne pokúsil pomocou provizórneho lana uniknúť z väzenia.

Pri zatýkaní Harrelson urobil ešte jedno zásadné priznania. Tvrdil, že v roku 1963 zabil amerického prezidenta J. F. Kennedyho. Nikto jeho tvrdeniam neveril a aj sám Harrelson ich neskôr vzal späť. Tvrdil, že falošné priznanie urobil, aby polícia pri strete s ním zabránili strieľať. Napriek tomu sa aj tejto verzie chytili niektorí konšpirátori.

Charles Harrelson zomrel vo väzení v roku 2007 na infarkt. Jeho slávny syn v jednom rozhovore neskôr vyhlásil: „Vychádzali sme spolu celkom dobre. Keď ale nemôžete nikam vyraziť a zájsť si do krčmy, tak to nesiete ťažko.“