Brutálna vražda na romantickej drevenici! Chalupárka mala zavraždiť, rozrezať a spáliť manžela!

722

Otrasný prípad vraždy riešia v Česku kriminalisti. Jedna z chalupárok (75) mala zhruba pred pol rokom na chate zabiť svojho vlastného muža! A aby toho nebolo málo, nebohého manžela vraj rozrezala a postupne pálila na záhrade. Policajti si na ňu došliapli a prípad vyšetrujú.

Svoj čin si mala údajná vrahyňa presne naplánovať. Manžela vraj udrela tupým predmetom. „V polovici októbra sme začali úkony trestného konania pre spáchanie zvlášť závažného zločinu vraždy,“ uviedol policajný hovorca Vojtech Robovský.

Telo svojho muža potom pálila s trpezlivosťou a ľadovým pokojom. „Pálila napríklad celý deň a varovala nás, že to bude smrdieť,“ uviedla susedka. Susedom postaršia žena povedala, že bude páliť staré veci po rodičoch. „Stopy zakryla tým, že odstránila končatiny a telo spálila na záhrade,“ potvrdila hovorkyňa libereckého krajského súdu Karolína Francová.

Žena, ktorá dobodala „tyranského“ manžela, povedala: „Väzenie je teraz lepšie ako môj doterajší život“

„Nikdy by som nepovedala, že niečo také dokáže urobiť sedemdesiatpäťročná ženská,“ zverila sa serveru CNN Prima News ďalšia zo susediek. Podozrivú ženu začalo po čase trápiť svedomie a o vražde povedala známej. Tá ihneď kontaktovala policajtov.

Seniorka sa kriminalistom následne k činu priznala. Okresný súd ju poslal do väzby, potom vyhovel sťažnosti obvinenej, ktorá sa proti väzbe ohradila. „Pri väzobnom zasadnutí pred okresným súdom priznala svoju vinu a povedala, že čin bol spáchaný v afekte a mala v úmysle ho oznámiť a zbierala na to odvahu. Mala dosť času po čine utiecť alebo sa skrývať a neurobila to. Navyše spolupracuje pri objasňovaní trestného činu a všeobecne to ľutuje,“ vysvetlila Francová.

Za zabitie tyrana hrozí manželke doživotie! Muž ju mal znásilňovať a nútiť k prostitúcii!

O tom, prečo seniorka hrozný čin spáchala, sa zatiaľ iba špekuluje. Podľa miestnych mohli za vraždou stáť hádky a domáce násilie. „Bezdôvodne dal našej mame dve rany päsťou, takže verím tomu, že ju mlátil. Mal meter osemdesiat a asi sto dvadsať kíl, to bola porcia chlapa,“ popísala jedna zo susediek.