Pred súdom vo východofrancúzskom Chalon-sur-Saône zastala žena, ktorá bola obeťou násilníckeho manžela. Toho nakoniec zavraždila po tom, čo ju dlhé roky znásilňoval a nútil k prostitúcii. Vo Francúzsku ide o ostro sledovaný proces, kvôli ktorému vznikla aj petícia za oslobodenie ženy. Proces má trvať do piatku.

Valérie Bacotová svojho muža zabila pred piatimi rokmi. Podľa agentúry AFP jej teraz hrozí doživotné väzenie. Už viac ako 60.000 Francúzok a Francúzov podpísalo petíciu požadujúcich slobodu pre trýznenú obžalovanú.

Bacotovu muž podľa jej vlastných líčení zneužíval niekoľko desaťročí. Svoje útrapy opísala v nedávno vydanej knihe Tout le monde savait (Všetci to vedeli). Vtedajší milenec jej matky ju vraj znásilnil už ako 12-ročné dievča. Muž bol odsúdený, ale po opustení väznice sa vrátil k rodine. Vo svojich 17 rokoch Bacotová otehotnela, a zatiaľ čo ju matka zapudila, bola nútená si vziať svojho o 25 rokov staršieho trýzniteľa. Bacotová pred súdom povedala, že jej muž hrozil aj pištoľou a nútil k prostitúcii. Nakoniec mu, aj v záujme ochrany ich spoločné dcéry, vpálil guľku do šije.

MANŽELKA ROZPUSTENÁ V KYSELINE!

Otrasný prípad býva vo Francúzsku často porovnávaný s podobnou kauzou Jacqueline Sauvageovej, ktorá je považovaná za symbol obetí domáceho násilia. Sauvageová po 47 rokoch manželstva v septembri 2012 svojho násilníckeho muža zastrelila, za čo jej súd vymeral desaťročný trest väzenia. Ona aj jej tri dcéry vypovedali, že ich muž roky zneužíval. Prípad vyvolal prudkú debatu a protesty a francúzsky prezident François Holland jej v roku 2016 udelil milosť.

Ľudský netvor, po luxusnej svadbe v Prahe novomanželke zlomil väz!