Ľudský netvor Dmitrij Lošagin, ktorý zlomil svojej manželke Julii väz a potom sa pokúsil spáliť jej telo, sa dostane o tri roky skôr z väzenia, než znel prvotné verdikt – desať rokov za mrežami.

Po nepochopiteľnom rozhodnutie súdu to oznámila ruská prokuratúra. Súd v ruskom Jekaterinburgu rozhodol, že z väzenia bude o tri roky skôr prepustený Dmitrij Lošagin. Fotograf bol pred piatimi rokmi uznaný vinným za vraždu svojej manželky Julie, ktorú si bral pri honosnej svadbe v Prahe. Dvadsaťšesťročnej modelke mal zlomiť väz na streche ich luxusného bytu v Jekaterinburgu, ktorý mal hodnotu cez jeden milión eur!

Manželia sa mali pohádať po večierku, ktorý usporiadali pre svojich priateľov. Hádka však skončila vraždou.

Žiarlivá priateľka nedokázala krotiť svoje vášne, vláčila muža za semenníky po byte! 

Lošagin ostatky najprv čiastočne spálil a potom zahrabal na odľahlom a neprístupnom Urale. Keď ju polícia našla, tvár obete bol od spálenín na nepoznanie. Ruské noviny ale písali o tom, že zaútočil kvôli podozreniu, že manželka má milenca a on od nej dostal AIDS. Choroba sa ale ani u neho, ani u manželky nepreukázala. Lošagin sa k vražde nikdy nepriznal. „Bola som šokovaná (rozhodnutím súdu – pozn. Red.). Deväťročný trest za brutálnu vraždu je každopádne príliš krátky,“ uviedla Júliin matka Svetlana Rjabová.

Milenecký pár zo žiarlivosti upálil 21ročné dievča zaživa!