Pastor – a brutálny vrah? Thomas Gotthard sa vraj priznal k vražde svojej manželky Márie. Veľkolepý zvrat v dánskom trilery o pastorovi, ktorý vraj rozpustil svoju ženu v kyseline! Podľa dánskeho denníka Ekstra Bladet sa Thomas Gotthard (45) priznal, že zabil svoju manželku Mariu Jacobsenovú (43). Noviny sa odvolávajú na niekoľko vnútorných zdrojov frederikssundskej polície.

Psychologička je nezvestná od 26. 15. novembra. Polícia zatkla duchovného. Obvinenie: Vraj zavraždil svoju ženu a pravdepodobne rozpustil mŕtvolu v sude s kyselinou. Pastor zatiaľ o obvineniach mlčal.

Gotthardove priznanie vraj má súvislosť  s návštevou miesta neďaleko mesta Sundbylille severne od Kodane. Vyšetrovatelia preto podozrivého priviedli na pole. Podľa „Ekstra Bladet“, polícia tam urobila niekoľko nálezov, ktoré zrejme súvisia s vraždou Márie Jacobsenovej. Miesto je vzdialené len 7 minút jazdy od ich rodinného domu.

Čo sú to za nálezy, úrady ešte nechceli povedať. Podľa informácií BILD to môžu byť časti tela alebo oblečenie Márie Jacobsenovej.

Marek surovo zavraždil manželku Petru (†37)! Aký trest dohodol sa žalobcom?

 Vražda bez  mŕtvoly! 

Chystá sa teraz vyriešiť veľkolepá vražda bez mŕtvoly? Počas siedmich mesiacov prípad záhadného zmiznutia matky dvoch detí zaujal políciu a obyvateľstvo Dánska ako takmer žiadny iný prípad predtým.

Revízia: 26. októbra 2020 bola Maria Z Jacobsenová naposledy videná pred svojím domom vo Frederikssunde. Krátko predtým telefonovala so svojou sestrou. O deň neskôr Mette hlási, že jej sestra je nezvestná. Thomas Gotthard, ktorý pracuje ako pastor v Heidehusene, vzdialenom 30 kilometrov ďalej, tvrdí, že jeho žena opustila dom v depresívnom stave. Začína sa vyšetrovanie.

Krásna mamička dvoch detí doplatila životom na hádku so svojím ex 

► Falošné stopy! O tri dni neskôr našli policajti Mariino auto na sídlisku v Kodani. Auto nie je zamknuté, vodičský preukaz je pod slnečnou clonou, kabelka a kľúče sú na sedadle spolujazdca. Malo by to vyzerať, akoby sa Mary skrývala? Túto tézu polícia odmieta. Thomas Gotthard je hlavným terčom vyšetrovateľov.

► Rozpustil Máriu v kyseline? 6. novembra, videozáznam ukazuje ako Gotthard prináša vrece a modrý sud (90 cm vysoký, 58 cm široký) na neďaleký recyklačný dvor. 15. novembra je pastor zatknutý.

Počas domovej prehliadky policajti našli veľké množstvo kyseliny chlorovodíkovej. Použil otec dvoch detí (9 a 11) chemikálie na rozpustenie svojej ženy v kyseline?
Polícia toto podozrenie vyšetruje. Okrem toho vyšetrovatelia zaistili históriu vyhľadávania jeho počítača. V súlade s tým duchovný nedávno googlil výrazy ako „hĺbka mora“, „ropný barel“ a „samovražda“.

Vyliečila sa zo smrteľnej choroby ale neprežila útok svojho agresívneho partnera

Stovky policajtov niekoľko dní prečesávajú okolité lesy, potápači hľadajú Máriino telo vo fjorde a kanáloch, márne. Hľadanie je neúspešné. Thomas Gotthard vo väzbe naďalej popiera, že by mal niečo spoločné so zmiznutím jeho manželky.

► Druhá tvár! Vo svojej cirkvi sa pastor ukázal ako filantrop a starostlivý rodinne založený muž.

Ale čím viac známych je vypočúvaných, tým pochmúrnejší je obraz pastora. „Bol úplne bez empatie. Psychopat,“ hovorí jeho bývalá dráha Lonni S. (47) „Všetko bolo v poriadku, po svadbe hovoril o neveste, aká tučná bola alebo aké škaredé majú dieťa, ktoré práve pokrstili.“ 

Došlo k hádke medzi Thomasom a Máriou, ktorá skončila jej smrťou? Polícia to predpokladala niekoľko mesiacov.

Autorka knihy „Ako zavraždiť manžela“ skončila v klepetách: Zabila svojho muža!

Teraz priznanie: Reportéri Mette Pedesren (40) a Christina Ehrenskjöld (38), ktorí prípad skúmali sedem mesiacov, pre BILD povedali: „Nikdy sme si nemysleli, že sa prípad niekedy vyrieši. Skutočnosť, že kňaz zabije svoju ženu, jej telo zmizne a tvrdí, že spáchala samovraždu, znie ako bláznivý thriller. Bohužiaľ, je to smutná realita.“

Očakáva sa, že polícia oficiálne potvrdí pastorove priznanie v pondelok a zverejní viac podrobností o zločine.